Սևանում՝ «Կոկոբելո» հանգստյան գոտու տարածքում, վրանի մեջ հայտնաբերվել է երիտասարդ տղայի մարմին
Այսօր՝ հուլիսի 24-ին, առեղծվածային ու ողբերգական դեպք է տեղի ունեցել Գեղարքունիքի մարզում։ Ժամը 10:30-ի սահմաններում ՀՀ ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության համայնքային ոստիկանության գլխավոր վարչության Սևանի բաժնում հերթական օպերատիվ տեղեկություններն են ստացվել, որ Սևանա լճի «Կոկոբելո» հանգստյան գոտու տարածքում դի կա։
Shamshyan.com-ի հաղորդմամբ՝ դեպքի վայր են ժամանել ոստիկանության Սևանի բաժնի օպերատիվ խումբը՝ բաժնի պետ Վարդան Սահակյանի գլխավորությամբ։
Նշված հանգստյան գոտու բացօթյա տարածքում՝ վրանի մեջ, հայտնաբերվել է Գեղարքունիքի մարզի բնակիչ, 31-ամյա Ռազմիկ Գ.-ի դին։
Դեպքի փաստով Սևանի քննչական բաժնում սպանության (հանկարծամահության) հատկանիշներով նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։ Ըստ դատաբժշկի նախնական եզրակացության՝ արտաքին զննությամբ դիակի վրա բռնության հետքեր չեն հայտնաբերվել։

In Sevan, in the area of the "Kokobelo" resort, the body of a young man has been found in a tent.
Today, on July 24, a mysterious and tragic incident occurred in the Gegharkunik region. Around 10:30 AM, the police department of the Ministry of Internal Affairs of the Republic of Armenia received operational information that there was a body in the area of the "Kokobelo" resort zone at Lake Sevan.
According to Shamshyan.com, an operational group from the Sevan police department arrived at the scene, led by department head Vardan Sahakyan.
In the open area of the mentioned resort zone, inside a shed, the body of 31-year-old Razmik G., a resident of the Gegharkunik region, was discovered.
A criminal case has been initiated in the Sevan investigative department on the grounds of murder (sudden death). According to the preliminary conclusion of the forensic expert, no signs of violence were found on the body during the external examination.