Սևանում՝ «Կոկոբելո» հանգստյան գոտու տարածքում, վրանի մեջ հայտնաբերվել է երիտասարդ տղայի մարմին
Այսօր՝ հուլիսի 24-ին, առեղծվածային ու ողբերգական դեպք է տեղի ունեցել Գեղարքունիքի մարզում։ Ժամը 10:30-ի սահմաններում ՀՀ ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության համայնքային ոստիկանության գլխավոր վարչության Սևանի բաժնում հերթական օպերատիվ տեղեկություններն են ստացվել, որ Սևանա լճի «Կոկոբելո» հանգստյան գոտու տարածքում դի կա։
Shamshyan.com-ի հաղորդմամբ՝ դեպքի վայր են ժամանել ոստիկանության Սևանի բաժնի օպերատիվ խումբը՝ բաժնի պետ Վարդան Սահակյանի գլխավորությամբ։
Նշված հանգստյան գոտու բացօթյա տարածքում՝ վրանի մեջ, հայտնաբերվել է Գեղարքունիքի մարզի բնակիչ, 31-ամյա Ռազմիկ Գ.-ի դին։
Դեպքի փաստով Սևանի քննչական բաժնում սպանության (հանկարծամահության) հատկանիշներով նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։ Ըստ դատաբժշկի նախնական եզրակացության՝ արտաքին զննությամբ դիակի վրա բռնության հետքեր չեն հայտնաբերվել։

В Севане, на территории курорта «Кокобело», в вагончике было найдено тело молодого человека.
Сегодня, 24 июля, в Гегаркуникской области произошло загадочное и трагическое событие. Около 10:30 в Севанском отделе Главного управления общественной безопасности полиции Министерства внутренних дел Армении поступила очередная оперативная информация о том, что на территории курорта «Кокобело» на озере Севан находится тело.
Согласно информации от Shamshyan.com, на место происшествия прибыла оперативная группа Севанского отдела полиции под руководством начальника отдела Вардана Сахакяна.
На открытой территории указанного курорта, в беседке, было найдено тело 31-летнего жителя Гегаркуникской области Размика Г.
По факту происшествия в Севанском следственном отделе возбуждено уголовное дело по признакам убийства (внезапной смерти). Согласно предварительному заключению судебно-медицинского эксперта, на теле при внешнем осмотре следов насилия не обнаружено.