Իրանը հայտարարել է, որ ոչնչացրել է Բահրեյնում գտնվող Amazon-ի տվյալների կենտրոնի շենքը
shantnews.am Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսը հայտարարել է, որ ոչնչացրել է Բահրեյնում Amazon-ի տվյալների կենտրոնի՝ դեռևս կանգուն մնացած շենքը։
«Իսլամի մարտիկները «Հաղթանակ-2» գործողության 27-րդ փուլի ընթացքում հարձակվել և ոչնչացրել են Amazon-ի տվյալների մշակման կենտրոնի՝ դեռևս կանգուն մնացած շենքը. այդ կենտրոնը առանցքային դեր է խաղում ԱՄՆ զինված ուժերի համար հետախուզական տվյալների հավաքագրման գործում», — հայտնել է մամուլի ծառայությունը։
Իրանի Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսը (ԻՀՊԿ) ավելի վաղ հայտարարել էր, որ Դարխովինի մերձակայքում գտնվող ատոմակայանի շինհրապարակի ուղղությամբ ԱՄՆ-ի հարվածներից հետո թևավոր հրթիռներ է արձակել Բահրեյնում գտնվող Amazon-ի տվյալների կենտրոնի ուղղությամբ՝ վնաս պատճառելով դրան։

Iran has announced that it has destroyed the building of the Amazon data center located in Bahrain.
shantnews.am  The Islamic Revolutionary Guard Corps has announced that it has destroyed the remaining building of the Amazon data center in Bahrain.
«Islamic fighters have attacked and destroyed the remaining building of the Amazon data processing center during the 27th phase of the «Victory-2» operation; this center plays a key role in the collection of intelligence data for the U.S. armed forces,» the press service reported.
The Islamic Revolutionary Guard Corps (IRGC) had previously announced that it had launched cruise missiles towards the Amazon data center in Bahrain following U.S. strikes on the construction site near the Darkhovin nuclear power plant, causing damage to it.