Իրանը հայտարարել է, որ ոչնչացրել է Բահրեյնում գտնվող Amazon-ի տվյալների կենտրոնի շենքը
shantnews.am Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսը հայտարարել է, որ ոչնչացրել է Բահրեյնում Amazon-ի տվյալների կենտրոնի՝ դեռևս կանգուն մնացած շենքը։
«Իսլամի մարտիկները «Հաղթանակ-2» գործողության 27-րդ փուլի ընթացքում հարձակվել և ոչնչացրել են Amazon-ի տվյալների մշակման կենտրոնի՝ դեռևս կանգուն մնացած շենքը. այդ կենտրոնը առանցքային դեր է խաղում ԱՄՆ զինված ուժերի համար հետախուզական տվյալների հավաքագրման գործում», — հայտնել է մամուլի ծառայությունը։
Իրանի Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսը (ԻՀՊԿ) ավելի վաղ հայտարարել էր, որ Դարխովինի մերձակայքում գտնվող ատոմակայանի շինհրապարակի ուղղությամբ ԱՄՆ-ի հարվածներից հետո թևավոր հրթիռներ է արձակել Բահրեյնում գտնվող Amazon-ի տվյալների կենտրոնի ուղղությամբ՝ վնաս պատճառելով դրան։

Иран заявил, что уничтожил здание центра данных Amazon, расположенное в Бахрейне.
shantnews.am  Корпус стражей Исламской революции заявил, что уничтожил оставшееся здание центра обработки данных Amazon в Бахрейне.
«Бойцы Ислама в ходе 27-го этапа операции «Победа-2» атаковали и уничтожили оставшееся здание центра обработки данных Amazon; этот центр играет ключевую роль в сборе разведывательных данных для вооруженных сил США», — сообщила пресс-служба.
Корпус стражей Исламской революции (КСИР) ранее заявлял, что после ударов США по строительной площадке атомной станции в районе Дарховина выпустил крылатые ракеты по центру обработки данных Amazon в Бахрейне, причинив ему ущерб.