Wildberries-ի հիմնադիր Տատյանա Կիմ. «Մեր բոլոր ջանքերն ուղղված են գործընկերների բիզնեսի կայունության պահպանմանը»
24-07-2026 14:00 Մամլո հաղորդագրություն
Wildberries-ի հիմնադիր Տատյանա Կիմը մեկնաբանել է այսօր ընկերության մի շարք լոգիստիկ համալիրների վրա իրականացված հարձակումների հետևանքները՝ նշելով, որ միջադեպերը տեղի են ունեցել Շուշարայում, Ուտկինայի Զավոդում (Սանկտ Պետերբուրգ և Լենինգրադի մարզ) և Սիմֆերոպոլում։
Նրա խոսքով՝ լոգիստիկ համալիրների տարածքների և այնտեղ պահվող ապրանքների զգալի մասը հաջողվել է պահպանել։ Բոլոր պահեստներում իրականացվել է աշխատակիցների օպերատիվ տարհանում, իսկ նախնական տվյալներով՝ տուժածներ չկան։
«Շնորհակալ եմ մեր աշխատակիցներին, մեր հերոսներին։ Մենք մշտապես մեծ ուշադրություն ենք դարձնում անվտանգության միջոցառումներին, և այսօր դա իր արդյունքը տվեց։ Համապատասխան ծառայությունների հետ համատեղ շարունակում ենք աշխատել հետևանքների վերացման ուղղությամբ», — նշել է Տատյանա Կիմը։
Wildberries-ը տեղեկացնում է, որ վաճառողների համար օպերատիվ տեղեկատվությունը հրապարակվում է վաճառողի անձնական օգտահաշվում։ Ընկերությունը նաև իրականացնում է ապրանքների վերաբաշխում տարբեր պահեստների միջև՝ ապահովելու դրանց ավելի արդյունավետ շրջանառությունն ու գործընկերների բիզնեսի կայուն աշխատանքը։
«Այս պահին մեր բոլոր ջանքերն ուղղված են ապրանքների արագ վերաբաշխմանը և հարթակի անխափան աշխատանքի պահպանմանը։ Մեր թիմը շուրջօրյա աշխատում է, որպեսզի պահպանենք ծառայությունների որակն ու աջակցենք մեր գործընկերներին», — ընդգծել է Wildberries-ի հիմնադիրը։

Основатель Wildberries Татьяна Ким: «Все наши усилия направлены на поддержание устойчивости бизнеса наших партнеров»
24-07-2026 14:00 Пресс-релизы
Основатель Wildberries Татьяна Ким прокомментировала последствия ряда атак на логистические комплексы компании, отметив, что инциденты произошли в Шушарах, Уткиной Заводе (Санкт-Петербург и Ленинградская область) и Симферополе.
По ее словам, значительная часть территорий логистических комплексов и хранящихся там товаров удалось сохранить. Во всех складах была проведена оперативная эвакуация сотрудников, а по предварительным данным пострадавших нет.
«Спасибо нашим сотрудникам, нашим героям. Мы постоянно уделяем большое внимание мерам безопасности, и сегодня это дало свои результаты. Совместно с соответствующими службами продолжаем работать над устранением последствий», — отметила Татьяна Ким.
Wildberries сообщает, что оперативная информация для продавцов публикуется в личном кабинете продавца. Компания также осуществляет перераспределение товаров между различными складами, чтобы обеспечить их более эффективный оборот и стабильную работу бизнеса партнеров.
«В данный момент все наши усилия направлены на быструю перераспределение товаров и поддержание бесперебойной работы платформы. Наша команда работает круглосуточно, чтобы сохранить качество услуг и поддержать наших партнеров», — подчеркнул основатель Wildberries.