31-07-2026 11:50 Հայաստան Քաղաքականություն
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության համահիմնադիր և «Մեր ձևով» հասարակական կազմակերպության ղեկավար Ալիկ Ալեքսանյանի նկատմամբ կիրառված կալանքի ժամկետը դատարանը երկարաձգել է ևս երկու ամսով։ Այս մասին 1lurer.am-ին հայտնում են դատարանից:
Հիշեցնենք, որ Ալիկ Ալեքսանյանը հունիսի 3-ին կալանավորվել էր: Սամվել Կարապետյանի հետ կապակցված ընկերությունները հանցավոր գործունեության արդյունքում ձեռք բերած՝ 1.6 մլրդ դրամ, 230 հազար եվրո և 75 հազար դոլար նվիրատվություն են արել «Մեր ձևով» ՀԿ-ին: Քննչական կոմիտեն բացահայտել է բազմաթիվ անձանց նյութապես շահագրգռելու և առանձնապես խոշոր չափի փողերի լվացման դեպք:

Срок задержания Алика Александряна продлен еще на два месяца.
Соучредитель партии «Сильный Армения» и руководитель общественной организации «Нашим способом» Алик Александян продлил срок содержания под стражей еще на два месяца. Об этом сообщает 1lurer.am- из суда:
Напомним, что Алик Александян был арестован 3 июня. Компании, связанные с Самвелом Карапетяном, сделали пожертвования в размере 1,6 млрд драмов, 230 тысяч евро и 75 тысяч долларов в общественную организацию «Нашим способом» в результате преступной деятельности. Следственный комитет выявил множество случаев материального интереса отдельных лиц и отмывания особо крупных сумм денег: