Արսեն Թորոսյանը ներկայացրել է սոցիալական պաշտպանության ոլորտում իրականացվող թվայնացման աշխատանքները
Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Արսեն Թորոսյանը մասնակցել է Seaside Startup Summit Armenia 2026-ի շրջանակում կազմակերպված Government Day միջոցառմանը։
Government Day-ի շրջանակում անդրադարձ է կատարվել ՀՀ պետական կառույցներում թվային լուծումների ներդրմանը, ոլորտային մարտահրավերներին և պետական ծառայությունների արդյունավետության բարձրացման ուղղությամբ իրականացվող աշխատանքներին։
Նախարար Թորոսյանը խոսել է սոցիալական պաշտպանության ոլորտում իրականացվող թվայնացման գործընթացի մասին և ընդգծել ժամանակակից թվային գործիքների կիրառման կարևորությունը քաղաքացիներին արագ և հասցեական ծառայություններ մատուցելու գործում։
Այս համատեքստում նախարարն անդրադարձել է e-work.am կայքի հնարավորություններին, որը թույլ է տալիս անմիջական կապ ապահովել աշխատանք փնտրողների և գործատուների միջև՝ միաժամանակ պարզեցնելով թափուր աշխատատեղերի որոնումը։ Արսեն Թորոսյանը շեշտել է նաև ԱՍՀ նախարարությունում ներդրված Spark.work հարթակի դերը՝ աշխատանքային գործընթացների կանոնակարգման և արդյունավետության բարձրացման գործում։

Арсен Торосян представил работы по цифровизации в сфере социальной защиты
Министр труда и социальных вопросов Арсен Торосян принял участие в мероприятии Government Day, организованном в рамках Seaside Startup Summit Armenia 2026.
В рамках Government Day было обсуждено внедрение цифровых решений в государственных структурах РА, отраслевые вызовы и работа, проводимая для повышения эффективности государственных услуг.
Министр Торосян говорил о процессе цифровизации в сфере социальной защиты и подчеркнул важность применения современных цифровых инструментов для предоставления гражданам быстрых и адресных услуг.
В этом контексте министр обратил внимание на возможности сайта e-work.am, который позволяет обеспечить прямую связь между соискателями и работодателями, одновременно упрощая поиск вакансий. Арсен Торосян также отметил роль платформы Spark.work, внедренной в министерстве АСХ, в регулировании трудовых процессов и повышении их эффективности.