Արսեն Թորոսյանը ներկայացրել է սոցիալական պաշտպանության ոլորտում իրականացվող թվայնացման աշխատանքները
Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Արսեն Թորոսյանը մասնակցել է Seaside Startup Summit Armenia 2026-ի շրջանակում կազմակերպված Government Day միջոցառմանը։
Government Day-ի շրջանակում անդրադարձ է կատարվել ՀՀ պետական կառույցներում թվային լուծումների ներդրմանը, ոլորտային մարտահրավերներին և պետական ծառայությունների արդյունավետության բարձրացման ուղղությամբ իրականացվող աշխատանքներին։
Նախարար Թորոսյանը խոսել է սոցիալական պաշտպանության ոլորտում իրականացվող թվայնացման գործընթացի մասին և ընդգծել ժամանակակից թվային գործիքների կիրառման կարևորությունը քաղաքացիներին արագ և հասցեական ծառայություններ մատուցելու գործում։
Այս համատեքստում նախարարն անդրադարձել է e-work.am կայքի հնարավորություններին, որը թույլ է տալիս անմիջական կապ ապահովել աշխատանք փնտրողների և գործատուների միջև՝ միաժամանակ պարզեցնելով թափուր աշխատատեղերի որոնումը։ Արսեն Թորոսյանը շեշտել է նաև ԱՍՀ նախարարությունում ներդրված Spark.work հարթակի դերը՝ աշխատանքային գործընթացների կանոնակարգման և արդյունավետության բարձրացման գործում։

Arsen Torosyan has presented the ongoing digitization efforts in the field of social protection.
The Minister of Labor and Social Affairs Arsen Torosyan participated in the Government Day event organized within the framework of the Seaside Startup Summit Armenia 2026.
During Government Day, discussions were held on the implementation of digital solutions in the state structures of the Republic of Armenia, sectoral challenges, and the efforts being made to enhance the efficiency of public services.
Minister Torosyan spoke about the digitization process in the field of social protection and emphasized the importance of using modern digital tools to provide citizens with quick and targeted services.
In this context, the minister addressed the capabilities of the e-work.am website, which allows for direct communication between job seekers and employers while simplifying the search for vacant positions. Arsen Torosyan also highlighted the role of the Spark.work platform implemented in the Ministry of Labor and Social Affairs in regulating work processes and increasing efficiency.