Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Հայաստանում ԵՄ նոր գործընկերության առաքելության պատվիրակությանը
Հուլիսի 14-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Հայաստանում ԵՄ նոր գործընկերության առաքելության պատվիրակությանը՝ ԵՄ արտաքին գործողությունների ծառայության քաղաքացիական գործողությունների հրամանատար և կառավարող տնօրեն Ստեֆանո Տոմատի գլխավորությամբ:
ԱԽ քարտուղարը ողջունել է առաքելության ստեղծումն ու տեղակայումը Հայաստանում՝ կարևորելով վերջին տարիներին ԵՄ-ի կողմից Հայաստանին ցուցաբերվող բազմակողմ աջակցությունը, ինչպես նաև դիմակայունության ամրապնդմանն ուղղված կարողությունների զարգացման շուրջ իրականացվող միջոցառումները:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները քննարկել են նաև հետագա համագործակցությանն առնչվող հարցեր: Վերոնշյալի համատեքստում քարտուղար Գրիգորյանը վստահություն է հայտնել, որ առաքելության և ՀՀ պետական մարմինների միջև սերտ համագործակցությունը կնպաստի առաքելության մանդատով նախատեսված խնդիրների լիարժեք և արդյունավետ իրականացմանը:

Армен Григорян принял делегацию новой миссии партнерства ЕС в Армении.
14 июля секретарь Совета безопасности РА Армен Григорян принял делегацию новой партнерской миссии ЕС в Армении во главе с командующим и управляющим директором службы внешних действий ЕС Стефано Томатти:
Секретарь Совета безопасности приветствовал создание и размещение миссии в Армении, подчеркнув многостороннюю поддержку, оказываемую ЕС Армении в последние годы, а также мероприятия, направленные на развитие возможностей по укреплению устойчивости:
В ходе встречи собеседники обсудили также вопросы, касающиеся дальнейшего сотрудничества. В этом контексте секретарь Григорян выразил уверенность, что тесное сотрудничество между миссией и государственными органами РА будет способствовать полноценной и эффективной реализации задач, предусмотренных мандатом миссии: