Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Հայաստանում ԵՄ նոր գործընկերության առաքելության պատվիրակությանը
Հուլիսի 14-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Հայաստանում ԵՄ նոր գործընկերության առաքելության պատվիրակությանը՝ ԵՄ արտաքին գործողությունների ծառայության քաղաքացիական գործողությունների հրամանատար և կառավարող տնօրեն Ստեֆանո Տոմատի գլխավորությամբ:
ԱԽ քարտուղարը ողջունել է առաքելության ստեղծումն ու տեղակայումը Հայաստանում՝ կարևորելով վերջին տարիներին ԵՄ-ի կողմից Հայաստանին ցուցաբերվող բազմակողմ աջակցությունը, ինչպես նաև դիմակայունության ամրապնդմանն ուղղված կարողությունների զարգացման շուրջ իրականացվող միջոցառումները:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները քննարկել են նաև հետագա համագործակցությանն առնչվող հարցեր: Վերոնշյալի համատեքստում քարտուղար Գրիգորյանը վստահություն է հայտնել, որ առաքելության և ՀՀ պետական մարմինների միջև սերտ համագործակցությունը կնպաստի առաքելության մանդատով նախատեսված խնդիրների լիարժեք և արդյունավետ իրականացմանը:

Armen Grigoryan has received the delegation of the new EU partnership mission in Armenia.
On July 14, the Secretary of the Security Council of the Republic of Armenia, Armen Grigoryan, received a delegation from the new EU partnership mission in Armenia, led by Stefano Tomati, the Director of Civilian Operations of the EU External Action Service:
The Secretary of the Security Council welcomed the establishment and deployment of the mission in Armenia, emphasizing the multilateral support provided by the EU to Armenia in recent years, as well as the initiatives aimed at strengthening resilience through capacity development.
During the meeting, the interlocutors also discussed issues related to further cooperation. In this context, Secretary Grigoryan expressed confidence that close cooperation between the mission and the state bodies of the Republic of Armenia would contribute to the full and effective implementation of the tasks outlined in the mission's mandate.