Դավիթ Խուդաթյանը հանդիպել է Թուրքիայի տրանսպորտի ու ենթակառուցվածքների նախարարի հետ
ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Դավիթ Խուդաթյանը Բրյուսելում անցկացվող «Կապակցվածության օրակարգի հարթակ»-ի առաջին հանդիպման շրջանակներում երկկողմ հանդիպում է ունեցել Թուրքիայի տրանսպորտի ու ենթակառուցվածքների նախարար Աբդուլքադիր Ուրալօղլուի հետ։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են տարածաշրջանային կապուղիների զարգացման հնարավորությունները։
Երկուստեք կարևորվել է երկաթուղային և ավտոմոբիլային հաղորդակցության ապաշրջափակման և անհրաժեշտ ենթակառուցվածքների ապահովմանն ուղղված աշխատանքները։
Անդրադարձ է կատարվել նաև Անիի կամրջի վերականգնման աշխատանքներին։ Քննարկվել են երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր։

Давид Худаця́н встретился с министром транспорта и инфраструктуры Турции
Министр территориального управления и инфраструктур Армении Давид Худатян на первом заседании платформы «Повестка связанности», проходящем в Брюсселе, провел двустороннюю встречу с министром транспорта и инфраструктуры Турции Абдулкадиром Уралооглу.
В ходе встречи были обсуждены возможности развития региональных транспортных коридоров.
Стороны подчеркнули важность работы, направленной на разблокировку железнодорожного и автомобильного сообщения и обеспечение необходимой инфраструктуры.
Также был обсужден вопрос восстановления моста Ани. Обсуждались и другие вопросы, представляющие взаимный интерес.