Ինչպես կատարել անշարժ գույքի վարձակալությունից ստացված հարկային պարտավորությունները. ՊԵԿ-ի պարզաբանումը
31-07-2026 13:10 Հայաստան Մամլո հաղորդագրություն
2025 թվականի ընթացքում անշարժ գույքը վարձակալությամբ հանձնած քաղաքացիները պետք է սահմանված ժամկետներում կատարեն իրենց հարկային պարտավորությունները։ Պետական եկամուտների կոմիտեն հիշեցնում է գործընթացի հիմնական քայլերի մասին և ներկայացնում հարկային հայտարարագրման ու վճարման կարգը։
«Հարգելի՛ քաղաքացի, եթե 2025 թվականի ընթացքում վարձակալությամբ եք հանձնել ձեր անշարժ գույքը, գիտե՞ք՝ ինչպես և երբ պետք է կատարեք հարկային պարտավորությունները։

How to fulfill tax obligations arising from real estate rental. Clarification from the State Revenue Committee.
31-07-2026 13:10 Armenia Press release
Citizens who have rented out real estate during 2025 must fulfill their tax obligations within the established deadlines. The State Revenue Committee reminds about the main steps of the process and presents the procedure for tax declaration and payment.
“Dear citizen, if you have rented out your real estate during 2025, do you know how and when you should fulfill your tax obligations?”