Ամբողջական արգելք է սահմանվել ՌԴ-ից բենզինի և կերոսինի արտահանման վրա. Պուտին
Հայկական ժամանակ. Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հայտարարել է, որ բենզինի և ավիացիոն վառելիքի արտահանման արգելք է սահմանում՝ ելնելով ռուս սպառողների շահերից։
«ՌԻԱ Նովոստի»-ի փոխանցմամբ՝ նախագահը նշել է, որ ներկայումս քննարկվում է դիզելային վառելիքի արտահանման լիակատար արգելքի անհրաժեշտությունը։ Պուտինը ընդգծել է, որ բոլոր քայլերը պետք է ձեռնարկվեն նախաձեռնողականորեն և չստեղծեն լրացուցիչ խնդիրներ։
Ավելի վաղ ՌԴ նախագահը հայտարարել էր, որ Ռուսաստանում բենզինի պաշարները կազմում են 1,7 միլիոն տոննա։ Այս ցուցանիշը գործնականում նույնն է, ինչ նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածում։
Նիստին, որի ժամանակ պետության ղեկավարը քննարկել է ներքին վառելիքի իրավիճակը, մասնակցել են առաջին փոխվարչապետ Դենիս Մանտուրովը, փոխվարչապետ Ալեքսանդր Նովակը, պաշտպանության նախարար Անդրեյ Բելոուսովը, արդյունաբերության և առևտրի նախարար Անտոն Ալիխանովը, տրանսպորտի նախարար Անդրեյ Նիկիտինը, տնտեսական զարգացման նախարար Մաքսիմ Ռեշետնիկովը, ֆինանսների նախարար Անտոն Սիլուանովը, էներգետիկայի նախարար Սերգեյ Ցիվիլևը, Մոսկվայի քաղաքապետ Սերգեյ Սոբյանինը, ինչպես նաև խոշոր ռուսական էներգետիկ ընկերությունների ներկայացուցիչներ։

A complete ban has been imposed on the export of gasoline and kerosene from Russia. Putin
Armenian Time. Russian President Vladimir Putin has announced that an export ban on gasoline and aviation fuel is being imposed in the interests of Russian consumers.
According to «RIA Novosti», the president noted that the necessity of a complete ban on diesel fuel exports is currently being discussed. Putin emphasized that all measures should be taken proactively and should not create additional problems.
Earlier, the Russian president announced that gasoline reserves in Russia amount to 1.7 million tons. This figure is practically the same as during the same period last year.
The meeting, during which the head of state discussed the domestic fuel situation, was attended by First Deputy Prime Minister Denis Manturov, Deputy Prime Minister Alexander Novak, Defense Minister Andrei Belousov, Minister of Industry and Trade Anton Alikhanov, Transport Minister Andrei Nikitin, Minister of Economic Development Maxim Reshetnikov, Finance Minister Anton Siluanov, Energy Minister Sergey Tsivilev, Moscow Mayor Sergey Sobyanin, as well as representatives of major Russian energy companies.