Աննա Հակոբյանն Ադիս Աբեբայում մասնակցում է «Խաղաղություն և կայուն զարգացում. փիլիսոփայական ուսումնասիրություն» խորագրով միջազգային համաժողովի
20-07-2026 16:28 Եթովպիա Մամլո հաղորդագրություն
ՀՀ վարչապետի տիկին և «Իմ քայլը» բարեգործական հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Աննա Հակոբյանը գտնվում է Եթովպիայի Ադիս Աբեբա քաղաքում՝ մասնակցելու «Խաղաղություն և կայուն զարգացում. փիլիսոփայական ուսումնասիրություն» խորագրով միջազգային համաժողովին՝ համաժողովի կազմակերպչական հանձնաժողովի նախագահ Վեգենե Մենգիստուի հրավերով։
«Հուլիսի 20-21-ը կայացող համաժողովի հիմնական կազմակերպիչը Վաշինգտոնում գործող Արժեքների և փիլիսոփայության հետազոտությունների խորհուրդն (Council for Research in Values and Philosophy) է, որն արդեն մի քանի տասնամյակ է, ինչ աշխարհի տարբեր երկրներում կազմակերպում է միջազգային համաժողովներ, գիտական ծրագրեր և հրատարակում գիտական աշխատություններ։

Анна Акопян участвует в международной конференции на тему «Мир и устойчивое развитие: философское исследование» в Аддис-Абебе.
20-07-2026 16:28 Пресс-релизы
Госпожа премьер-министра Армении и исполнительный директор благотворительного фонда «Мой шаг» Анна Акопян находится в Аддис-Абебе, Эфиопия, для участия в международной конференции на тему «Мир и устойчивое развитие: философское исследование» по приглашению председателя организационного комитета конференции Вегене Менгисту. Об этом сообщает фонд «Мой шаг»:
«Основным организатором конференции, которая пройдет 20-21 июля, является Совет по исследованию ценностей и философии, действующий в Вашингтоне (Council for Research in Values and Philosophy), который уже несколько десятилетий организует международные конференции, научные программы и публикует научные работы в разных странах мира.»