Հուլիսի 13-ից 19-ը ՆԳՆ 112 օպերատիվ կառավարման կենտրոնում գրանցվել է 825 դեպք, որից 327-ը՝ արտակարգ:
Մասնավորապես՝ հրդեհի՝ 231, փլուզման, ջրային հաղորդակցման ուղիներում պատահարի, ուժեղ կարկուտի, ջրահեղձման, որոնողափրկարարական՝ 2-ական, թունավորման, վայրի կենդանիների հարձակման՝ 6-ական, կենսաապահովման կոմունալ համակարգերում վթարի, դիակի հայտնաբերման, զինամթերքի հայտնաբերման, դժբախտ պատահարի՝ 1-ական, ինքնասպանության փորձի՝ 11, օձերի նկատման՝ 83, կեղծ ահազանգի՝ 13, ճանապարհատրանսպորտային պատահարի՝ 73, ինչպես նաև՝ կենցաղային կանչի՝ 183, հրդեհի ծագման սպառնալիքի՝ 62, հրդեհի կեղծ կանչի՝ 52, 91 այլ դեպքեր:
Եղանակային պայմաններով և այլ գործոններով պայմանավորված գրանցվել է տրանսպորտային միջոցների արգելափակման 28 դեպք: Փրկարարներն օգնություն են ցուցաբերել 34 քաղաքացու և անվտանգ տարածք տեղափոխել ավտոճանապարհներին արգելափակված 30 տրանսպորտային միջոց:
Նախորդ շաբաթվա ընթացքում տուժել է 155, զոհվել՝ 18 մարդ: Փրկարարական գործողությունների արդյունքում փրկվել է 13 մարդ:

From July 13 to 19, the Ministry of Internal Affairs' 112 operational management center registered 825 incidents, of which 327 were emergencies:
In particular, there were 231 fire incidents, accidents on water communication routes, strong hail, flooding, search and rescue operations—2 each, poisoning, wild animal attacks—6 each, accidents in life-support utility systems, discovery of bodies, discovery of ammunition, accidents—1 each, suicide attempts—11, sightings of snakes—83, false alarms—13, road traffic accidents—73, as well as domestic calls—183, threats of fire outbreak—62, false fire alarms—52, and 91 other incidents.
Due to weather conditions and other factors, there were 28 incidents of vehicle blockages. Rescuers provided assistance to 34 citizens and transferred 30 vehicles blocked on the roads to safe areas.
During the past week, 155 people were injured, and 18 people died. As a result of rescue operations, 13 people were saved.