Կոնգոյի Դեմոկրատական ​​Հանրապետությունում էբոլայով հիվանդացածների թիվը գերազանցում է 2300-ը
Կոնգոյի Դեմոկրատական ​​Հանրապետությունում (ԿԴՀ) էբոլա տենդով հիվանդության լաբորատոր հաստատված դեպքերի թիվը հասել է 2 344-ի՝ մեկ օրում ավելանալով 77-ով։
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այդ մասին հայտնել է Կոնգոյի Կապի և զանգվածային լրատվամիջոցների գործերով նախարարությունն իր ամենօրյա տեղեկագրում։Էբոլայից մահացածների թիվը կազմում է 930։
Անցած օրը   մահացել է 37 մարդ։ Մահացության ցուցանիշը կազմում է 39,7%։Այժմ հիվանդանոցներում և մեկուսարաններում է գտնվում  724 հիվանդ։ Էբոլայով ախտահարված անձանց շփումների հսկման ցուցանիշը կազմում է 85,8%։
Էբոլայի բռնկումն սկսվել է մայիսի 15-ին ԿԴՀ-ի արևելքում և Ուգանդայում։ Տենդը տարածվել է Կոնգոյի հինգ նահանգում։ Բռնկման էպիկենտրոնը գտնվում է Իտուրիի նահանգում:

В Демократической Республике Конго (ДРК) число лабораторно подтвержденных случаев болезни лихорадки Эбола достигло 2344, увеличившись на 77 за один день.
Как сообщает «Арменпресс», об этом сообщило министерство связи и массовых коммуникаций Конго в своем ежедневном бюллетене. Число умерших от Эболы составляет 930.
За прошедшие сутки умерло 37 человек. Уровень смертности составляет 39,7%. В настоящее время в больницах и изоляторах находится 724 пациента. Уровень контроля контактов с зараженными Эболой составляет 85,8%.
Вспышка Эболы началась 15 мая на востоке ДРК и в Уганде. Лихорадка распространилась по пяти провинциям Конго. Эпицентр вспышки находится в провинции Итури.