Կոնգոյի Դեմոկրատական ​​Հանրապետությունում էբոլայով հիվանդացածների թիվը գերազանցում է 2300-ը
Կոնգոյի Դեմոկրատական ​​Հանրապետությունում (ԿԴՀ) էբոլա տենդով հիվանդության լաբորատոր հաստատված դեպքերի թիվը հասել է 2 344-ի՝ մեկ օրում ավելանալով 77-ով։
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այդ մասին հայտնել է Կոնգոյի Կապի և զանգվածային լրատվամիջոցների գործերով նախարարությունն իր ամենօրյա տեղեկագրում։Էբոլայից մահացածների թիվը կազմում է 930։
Անցած օրը   մահացել է 37 մարդ։ Մահացության ցուցանիշը կազմում է 39,7%։Այժմ հիվանդանոցներում և մեկուսարաններում է գտնվում  724 հիվանդ։ Էբոլայով ախտահարված անձանց շփումների հսկման ցուցանիշը կազմում է 85,8%։
Էբոլայի բռնկումն սկսվել է մայիսի 15-ին ԿԴՀ-ի արևելքում և Ուգանդայում։ Տենդը տարածվել է Կոնգոյի հինգ նահանգում։ Բռնկման էպիկենտրոնը գտնվում է Իտուրիի նահանգում:

The number of laboratory-confirmed cases of Ebola fever in the Democratic Republic of the Congo (DRC) has reached 2,344, increasing by 77 in one day.
According to «Armenpress», this was reported by the Ministry of Communication and Media of the Congo in its daily bulletin. The number of deaths from Ebola stands at 930.
In the past day, 37 people have died. The mortality rate is 39.7%. Currently, 724 patients are in hospitals and isolation centers. The monitoring rate of contacts of infected individuals is 85.8%.
The outbreak of Ebola began on May 15 in the eastern DRC and Uganda. The fever has spread to five provinces of Congo. The epicenter of the outbreak is located in Ituri province.