Ռուբիոն ասել է, որ պատրաստ է հանդիպել Լավրովի հետ Ֆիլիպիններում
shantnews.am  ԱՄՆ պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոն հայտարարել է, որ պատրաստ կլինի հանդիպել Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովի հետ Ֆիլիպիններում կայանալիք Հարավարևելյան Ասիայի երկրների ասոցիացիայի (ԱՍԵԱՆ) միջոցառումների շրջանակներում։
«Ես վստահ չեմ, որ դա վերջնականապես որոշված ​​է։ Բայց մենք պատրաստ կլինենք հանդիպել նրանց հետ», – ասել է Ռուբիոն՝ պատասխանելով լրագրողների հարցերին, թե արդյոք պատրաստ կլինի հանդիպել Լավրովի կամ Չինաստանի արտաքին գործերի նախարար Վան Իի հետ Ֆիլիպիններում կայանալիք վերոնշյալ միջոցառումների շրջանակներում։
Ինչպես նախկինում հայտարարել էր Պետդեպարտամենտը, ԱՄՆ պետքարտուղարը Մանիլայում կլինի հուլիսի 19-23-ը։ Նա նաև երկկողմ հանդիպումներ կունենա Ասիա-խաղաղօվկիանոսյան տարածաշրջանի մի շարք երկրների պաշտոնյաների հետ։
Լավրովը նաև կմասնակցի Մանիլայում կայանալիք ԱՍԵԱՆ-ի մի քանի նախարարական մակարդակի միջոցառումների։ Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարարության խոսնակ Մարիա Զախարովան նախկինում հաստատել է, որ Լավրովը կմասնակցի այդ միջոցառումներին հուլիսի 21-23-ը։

Rubio has stated that he is ready to meet with Lavrov in the Philippines.
shantnews.am  U.S. Secretary of State Marco Rubio has stated that he will be ready to meet with Russian Foreign Minister Sergey Lavrov during the events of the Association of Southeast Asian Nations (ASEAN) taking place in the Philippines.
«I am not sure that it is definitively decided. But we will be ready to meet with them,» Rubio said in response to reporters' questions about whether he would be willing to meet with Lavrov or Chinese Foreign Minister Wang Yi during the aforementioned events in the Philippines.
As previously announced by the State Department, the U.S. Secretary of State will be in Manila from July 19-23. He will also have bilateral meetings with officials from several countries in the Asia-Pacific region.
Lavrov will also participate in several ministerial-level events of ASEAN taking place in Manila. The spokesperson for the Russian Foreign Ministry, Maria Zakharova, has previously confirmed that Lavrov will attend these events from July 21-23.