Երևանի մետրոպոլիտենում շահագործման է հանձնվել երեքվագոնանի վերանորոգված շարժակազմ
Երևանի մետրոպոլիտենի շարժակազմի արդիականացման աշխատանքների շրջանակում շահագործման է հանձնվել հերթական վերանորոգված շարժակազմը։
Այս մասին Երևանի քաղաքապետարանի գործակարգավարական նիստում հայտնել է մետրոպոլիտենի գլխավոր տնօրենի ժ/պ Բաբկեն Սեդրակյանը։
Նրա խոսքով՝ գործող պարկից մեկ շարժակազմ՝ երեք վագոնով, ամբողջությամբ անցել է ընթացիկ վերանորոգում և արդեն դուրս է եկել գիծ։
«Վերանորոգման արդյունքում շարժակազմը 350 հազար կիլոմետր վազք է ունենալու»,- ասել է նա:
Սեդրակյանը նաև տեղեկացրել է, որ երեք միջանկյալ վագոնների ձեռքբերման մրցույթն ավարտվել է, մնում է Կառավարության անհրաժեշտ ֆինանսավորումը:

A refurbished three-car train has been put into operation in the Yerevan Metro.
The latest refurbished train has been put into operation as part of the modernization works of the Yerevan Metro fleet.
This was announced by the acting director of the metro, Babken Sedrakyan, during a working meeting of the Yerevan City Hall.
According to him, one train from the existing fleet, consisting of three cars, has undergone complete current refurbishment and is already back in service.
"The refurbished train will have a mileage of 350,000 kilometers," he said.
Sedrakyan also informed that the tender for the acquisition of three intermediate cars has been completed, and it remains to secure the necessary funding from the Government.