Իրավապահները «Վերածնունդ» հուշահամալիրից գերեզմանոց տանող ճանապարհին ձերբակալել են թմրանյութ տեղադրողներին
09-07-2026 15:53 Հայաստան Իրավունք
Համայնքային ոստիկանության Չարենցավանի բաժնի ծառայողները թմրանյութ ապօրինի պահելու և իրացնելու վերաբերյալ ստացած օպերատիվ տեղեկություն են իրացրել հուլիսի 1-ին։
Այս մասին հայտնում են ՆԳՆ ոստիկանությունից:
«Չարենցավան քաղաքի մոտ գտնվող «Վերածնունդ» հուշահամալիրից գերեզմանոց տանող ճանապարհին համայնքային ոստիկանները ձերբակալեցին Արարատի մարզի Քաղցրաշեն գյուղի բնակիչ 28 և 30 տարեկան երկու երիտասարդի։ Իրենց վարած «Նիսսան» մակնիշի մեքենայով հանդերձ նրանք տեղափոխվեցին համայնքային բաժին։
Նրանց խուզարկությամբ հայտնաբերվեց 11 փաթեթ, որոնցում ըստ երիտասարդների՝ մարիխուանա էր, ինչը տեղադրելու միջոցով իրացնելու նպատակով ձեռք էին բերել «Տելեգրամի» մի օգտատիրոջից։
Նրանք հայտնել են, որ փաթեթներ կան նաև մեքենայում։ Չարենցավանի քննչական բաժնում նախաձեռնված քրեական վարույթի շրջանակում նույն օրը կատարված խուզարկությամբ մեքենայում հայտնաբերվեց տարբեր գույների 26 փաթեթ։ Եվս մեկ փաթեթ հայտնաբերվեց դեպքի վայրի զննությամբ։

Правоохранительные органы задержали наркоторговцев на дороге от мемориального комплекса «Возрождение» к кладбищу.
09-07-2026 15:53 Армения Право
Сотрудники коммунальной полиции Чараенцавана реализовали оперативную информацию о незаконном хранении и продаже наркотиков 1 июля.
Об этом сообщает полиция Министерства внутренних дел:
«Коммунальные полицейские задержали двух молодых людей в возрасте 28 и 30 лет, жителей села Кагцрашен Армавирской области, на дороге от мемориального комплекса «Возрождение» к кладбищу, расположенного недалеко от города Чараенцаван. Они были доставлены в коммунальный отдел на своем автомобиле марки «Ниссан».
При их обыске было найдено 11 пакетов, в которых, по словам молодых людей, находился марихуана, приобретенная с целью продажи через одного пользователя «Телеграм».
Они сообщили, что в автомобиле есть и другие пакеты. В рамках возбужденного уголовного дела в Чараенцаванском следственном отделе в тот же день при обыске в автомобиле было найдено 26 пакетов различных цветов. Еще один пакет был найден при осмотре места происшествия.