«Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Հայկ Կոնջորյանն ընտրվել է Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ փակ գաղտնի քվեարկության արդյունքում Կոնջորյանի թեկնածությանը կողմ է քվեարկել 63, դեմ՝ 28 պատգամավոր։Հայկ Կոնջորյանի թեկնածությունն ԱԺ նախագահի տեղակալի պաշտոնում առաջադրել էր «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունը։
Թեկնածուին խորհրդարանում ներկայացրել էր խմբակցության պատգամավոր Արթուր Հովհաննիսյանը։Քննարկման ընթացքում «Ուժեղ Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Նարեկ Կարապետյանը հայտարարել էր, որ խմբակցությունը դեմ է քվեարկելու Կոնջորյանի թեկնածությանը։
«Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Աննա Գրիգորյանն էլ հայտնել էր, որ իրենց խմբակցությունը չի մասնակցելու քվեարկությանը։Կոնջորյանը վեցերորդ, յոթերորդ, ութերորդ և իններորդ գումարումների Ազգային ժողովների պատգամավոր է։

«Гражданский договор» депутат Хайк Конжорян избран заместителем председателя Национального собрания Республики Армения.
«Арменпресс» сообщает, что по результатам закрытого тайного голосования за кандидатуру Конжоряна проголосовали 63, против - 28 депутатов. Кандидатуру Хайка Конжоряна на должность заместителя председателя Национального собрания выдвинула фракция «Гражданский договор».
Кандидата в парламенте представил депутат фракции Артур Григорян. В ходе обсуждения руководитель фракции «Сильный Армения» Нарек Карапетян заявил, что фракция будет голосовать против кандидатуры Конжоряна.
Руководитель фракции «Армения» Анна Григорян также сообщила, что их фракция не будет участвовать в голосовании. Конжорян является депутатом шестого, седьмого, восьмого и девятого созывов Национального собрания.