ԿԲ-ն անփոփոխ է թողել վերաֆինանսավորման տոկոսադրույքը
Օգոստոսի 4-ին տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության կենտրոնական բանկի խորհրդի նիստ, որի ժամանակ որոշվել է՝
քաղաքականության տոկոսադրույքը թողնել անփոփոխ, սահմանելով 6․50%
Հայաստանի Հանրապետության կենտրոնական բանկի կողմից տրամադրվող լոմբարդային ռեպոյի տոկոսադրույքը` 8.00%,
Հայաստանի Հանրապետության կենտրոնական բանկի կողմից բանկերից ներգրավվող միջոցների տոկոսադրույքը` 5.00%:
ՀՀ կենտրոնական բանկի նախագահի տեղակալ Հովհաննես Խաչատրյանի մասնակցությամբ մամուլի ասուլիսը տեղի կունենա այսօր՝ ժամը 14։00-ին, և ուղիղ եթերով կհեռարձակվի ՀՀ ԿԲ յութուբյան ալիքով և ֆեյսբուքյան էջով։
Այսօր՝ ժամը 18։00-ին ԿԲ պաշտոնական կայքում կհրապարակվի ՀՀ կենտրոնական բանկի դրամավարկային քաղաքականության թափանցիկության զեկույցը։

ЦБ оставил без изменений процентную ставку по рефинансированию
4 августа состоялось заседание Совета Центрального банка Республики Армения, на котором было принято решение о
неизменении процентной ставки по политике, установленной на уровне 6,50%
Процентная ставка по lombard репо, предоставляемая Центральным банком Республики Армения, составляет 8,00%,
Процентная ставка по средствам, привлекаемым Центральным банком Республики Армения от банков, составляет 5,00%:
Пресс-конференция с участием заместителя председателя Центрального банка РА Геворка Хачатряна состоится сегодня в 14:00 и будет транслироваться в прямом эфире на YouTube-канале и Facebook-странице ЦБ РА.
Сегодня в 18:00 на официальном сайте ЦБ будет опубликован отчет о прозрачности денежно-кредитной политики ЦБ РА.