ԿԲ-ն անփոփոխ է թողել վերաֆինանսավորման տոկոսադրույքը
Օգոստոսի 4-ին տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության կենտրոնական բանկի խորհրդի նիստ, որի ժամանակ որոշվել է՝
քաղաքականության տոկոսադրույքը թողնել անփոփոխ, սահմանելով 6․50%
Հայաստանի Հանրապետության կենտրոնական բանկի կողմից տրամադրվող լոմբարդային ռեպոյի տոկոսադրույքը` 8.00%,
Հայաստանի Հանրապետության կենտրոնական բանկի կողմից բանկերից ներգրավվող միջոցների տոկոսադրույքը` 5.00%:
ՀՀ կենտրոնական բանկի նախագահի տեղակալ Հովհաննես Խաչատրյանի մասնակցությամբ մամուլի ասուլիսը տեղի կունենա այսօր՝ ժամը 14։00-ին, և ուղիղ եթերով կհեռարձակվի ՀՀ ԿԲ յութուբյան ալիքով և ֆեյսբուքյան էջով։
Այսօր՝ ժամը 18։00-ին ԿԲ պաշտոնական կայքում կհրապարակվի ՀՀ կենտրոնական բանկի դրամավարկային քաղաքականության թափանցիկության զեկույցը։

The Central Bank has left the refinancing interest rate unchanged.
On August 4, a meeting of the Board of the Central Bank of the Republic of Armenia took place, during which it was decided to
leave the policy interest rate unchanged at 6.50%
the lombard repo interest rate provided by the Central Bank of the Republic of Armenia is 8.00%,
and the interest rate on funds attracted from banks by the Central Bank of the Republic of Armenia is 5.00%:
A press conference with the participation of the Deputy Governor of the Central Bank of the Republic of Armenia, Hovhannes Khachatryan, will take place today at 14:00 and will be broadcast live on the Central Bank's YouTube channel and Facebook page.
Today at 18:00, the report on the transparency of the monetary policy of the Central Bank of the Republic of Armenia will be published on the official website of the Central Bank.