ՆԳՆ քրեական ոստիկանները առանձնապես խոշոր չափի թմրամիջոց են հայտնաբերել․ մեկ անձ ձերբակալվել է
Հուլիսի 29-ի գիշերվա ժամը 2-ին մոտ, Միքայելյան հիվանդանոցի դիմաց գտնվող գերեզմանատան տարածքում, թմրամիջոց ապօրինի ձեռք բերելու, պահելու և օգտագործելու կասկածանքով ձերբակալվել և Համայնքային ոստիկանության Քանաքեռ-Զեյթունի բաժին է տեղափոխվել Երևանի բնակիչ 39-ամյա մի տղամարդ։ Այս մասին հայտնում է ՆԳՆ ոստիկանությունը։
Նրա խուզարկությամբ հայտնաբերված թղթե երեք փաթեթում եղել է մեթամֆետամինի նմանվող ընդհանուր 308 գրամ զանգված։ Նույն զանգվածից հայտնաբերվել է նաև նրա հեռախոսի պատյանում, իսկ պայուսակի մեջ եղած տարայում՝ սուբուտեքս դեղահաբի մոտ 15 գրամ փոշենման զանգված։
39-ամյա տղամարդը ներկայացվել է Քանաքեռ-Զեյթունի վարչական շրջանի քննչական բաժին։ Կատարվում է նախաքննություն։

Сотрудники уголовной полиции МВД обнаружили наркотическое средство в особо крупном размере: один человек задержан.
30-07-2026 11:08 Армения Право
29 июля в 2 часа ночи в районе кладбища, расположенного напротив больницы Микаеляна, был задержан 39-летний мужчина, житель Еревана, по подозрению в незаконном приобретении, хранении и употреблении наркотиков. Об этом сообщает полиция Министерства внутренних дел.
В ходе его обыска в трех бумажных пакетах было обнаружено 308 граммов вещества, похожего на метамфетамин. То же вещество было найдено и в чехле его телефона, а в контейнере, находившемся в сумке, около 15 граммов порошкообразного вещества, похожего на субутекс.
39-летний мужчина был представлен в следственный отдел административного района Канакер-Зейтун. Проводится предварительное расследование.