«Քաղաքացիական պայմանագիրը» դռնփակ նիստ է անցկացնում
Ազատություն. Խմբակցության ղեկավար Արուսյակ Մանավազյանը հայտնեց, որ նիստի ընթացքում չեն քննարկել ընդդիմադիր «Ուժեղ Հայաստան» խմբակցության թեկնածու Արամ Վարդևանյանին ընտրել-չընտրելու հարցը: Ամեն ինչ, ըստ նրա, կախված է լինելու ԱԺ-ում ելույթներից:
«Ընդհանուր աշխատանքային քննարկում է: Դեռ չենք քննարկել, ունենք ժամանակ, պետք է լսենք ելույթներ, հարցեր պատասխաններ», - ասաց Մանավազյանը՝ նշելով, որ Վարդևանյանի ընտրության վերաբերյալ դեռ որոշում չունեն:
Լրագրողների հարցին՝ ի՞նչ հարցի վերաբերյալ պետք է լոյալություն դրսևորի, որ կողմ քվեարկեք, ՔՊ խմբակցության ղեկավարը պատասխանեց. «Իմ անձնական կարծիքով՝ հարցերին հստակ պատասխաններ չեն տրվում, շրջանցելով պատասխաններ չեն տալիս, շատ այլ բաներ, որ կարևոր է»:
Ազգային ժողովն այսօր քննարկում է ԱԺ փոխնախագահի պաշտոնում Արամ Վարդևանյանի ընտրության հարցը։ Ընդդիմադիր «Հայաստան» խմբակցությունն արդեն հայտարարել է, որ կողմ է քվեարկելու Վարդևանյանի թեկնածությանը:
Խորհրդարանն արդեն ընտրել է երկու փոխնախագահների․ ՔՊ-ից այդ պաշտոններում ընտրվել են Հայկ Կոնջորյանն ու Վահագն Ալեքսանյանը։
ԱԺ նախագահի երեք տեղակալներից մեկի, ինչպես նաև մշտական հանձնաժողովներից չորսի նախագահների պաշտոնները օրենքով հատկացված են ընդդիմությանը:

"The Civil Contract" is holding a closed-door meeting.
Azatutyun. The head of the faction, Arusyak Manavazyan, stated that the issue of electing or not electing the opposition "Strong Armenia" faction candidate Aram Vardevanyan was not discussed during the meeting. Everything, according to her, will depend on the speeches in the National Assembly:
"It is a general working discussion. We haven't discussed it yet, we have time, we need to listen to speeches, questions and answers," Manavazyan said, noting that they do not yet have a decision regarding Vardevanyan's election:
In response to a journalist's question about what issue should demonstrate loyalty in order to vote in favor, the head of the CP faction replied, "In my personal opinion, clear answers are not given to the questions, they avoid giving answers, and many other things that are important":
The National Assembly is discussing the election of Aram Vardevanyan to the position of Deputy Speaker today. The opposition "Armenia" faction has already announced that it will vote in favor of Vardevanyan's candidacy:
The parliament has already elected two deputy speakers. Hayk Konjoryan and Vahagn Aleksanyan have been elected to these positions from the CP:
One of the three deputy speakers of the National Assembly, as well as the chairmanships of four permanent committees, are legally allocated to the opposition: