ՀԱՄԱՍ-ը ներկայացուցած է զէնքը հանձնելու պայմանները
shantnews.am  Ռազմական գործողութիւններու եւ իսրայելական հարձակումներու դադարեցումը հիմնական պայմանն է այնպիսի համաձայնագրի իրականացմանը անցնելու համար, որ կը ներառէ պաղեստինեան խմբաւորումներու զինաթափման վերաբերեալ դրոյթներ. այս մասին «ՌԻԱ Նովոստի»-ին յայտնած են ՀԱՄԱՍ շարժումէն։
«Ռազմական գործողութիւններու եւ իսրայելական հարձակումներու դադարեցումը իրականացման փուլին անցնելու հիմնական պայմանն է, այդ թվում՝ համաձայնեցուած ժամանակացոյցերու մշակման եւ համաձայնագրի կատարման մեխանիզմներու սահմանման առումով»,- յայտարարած է շարժումը։
ՀԱՄԱՍէն ընդգծած են, որ համաձայնագրի երկրորդ փուլին անցումը կախուած է նրանից, թէ արդեօք Իսրայելը կ'կատարի առաջին փուլով նախատեսուած բոլոր պարտաւորութիւնները։ Ռազմական գործողութիւններու եւ իսրայելական հարձակումներու դադարեցումը հիմնական պայմանն է այնպիսի համաձայնագրի իրականացմանը անցնելու համար, որ կը ներառէ պաղեստինեան խմբաւորումներու զինաթափման վերաբերեալ դրոյթներ. այս մասին «ՌԻԱ Նովոստի»-ին յայտնած են ՀԱՄԱՍ շարժումէն։
ՀԱՄԱՍէն ընդգծած են, որ համաձայնագրի երկրորդ փուլին անցումը կախուած է նրանից, թէ արդեօք Իսրայելը կ'կատարի առաջին փուլով նախատեսուած բոլոր պարտաւորութիւնները։

01-08-2026 13:30 Politics
shantnews.am  The cessation of military operations and Israeli attacks is a fundamental condition for moving towards the implementation of an agreement that includes provisions for the disarmament of Palestinian groups, Hamas movement has informed «RIA Novosti».
«The cessation of military operations and Israeli attacks is a fundamental condition for moving to the implementation phase, including in terms of developing agreed timelines and defining mechanisms for the agreement's execution,» the movement stated.
Hamas emphasized that the transition to the second phase of the agreement depends on whether Israel will fulfill all the obligations outlined in the first phase. The cessation of military operations and Israeli attacks is a fundamental condition for moving towards the implementation of an agreement that includes provisions for the disarmament of Palestinian groups, Hamas movement has informed «RIA Novosti».
Hamas emphasized that the transition to the second phase of the agreement depends on whether Israel will fulfill all the obligations outlined in the first phase.