Ամփոփվել են ՆԳՆ ոստիկանության Գեղարքունիքի մարզի ստորաբաժանումների կիսամյակային արդյունքները․ մեկնարկել են ՆԳ նախարարի մարզային այցերը
15-07-2026 14:29 Հայաստան Մամլո հաղորդագրություն
Հուլիսի 13-ին ՆԳ նախարար Արփինե Սարգսյանն այցելել է Գեղարքունիքի մարզ՝ ամփոփելու ՆԳՆ ոստիկանության 2026 թվականի առաջին կիսամյակի աշխատանքը։
Ներկա էին Ոստիկանության պետ-ՆԳ նախարարի տեղակալ Կամո Ցուցուլյանը, ՆԳ նախարարության ու Ոստիկանության ղեկավար կազմերի ներկայացուցիչներ։
Քրեական ոստիկանության Գեղարքունիքի մարզային վարչության պետը ներկայացրել է հաշվետու ժամանակահատվածում կատարված աշխատանքը՝ անդրադառնալով մարզում արձանագրված հանցավորության հիմնական միտումներին, առանձին հանցատեսակների աճին ու նվազմանը։ 2026 թվականի առաջին կիսամյակում Քրեական ոստիկանության Գեղարքունիքի մարզային վարչության կողմից գրանցվել է 130 հանցագործության դեպք։
Աճել են տնտեսական գործունեության դեմ ուղղված հանցագործությունները, նվազել՝ մարդու դեմ ուղղված և առանձնապես ծանր հանցագործությունները։ Սպանության, սպանության փորձի, դիտավորությամբ առողջությանը ծանր վնաս պատճառելու դեպքերի բացահայտման արդյունավետությունը կազմել է 100 տոկոս։ Մեղադրյալ ներգրավված լինելու հիմքով բացահայտման ցուցանիշն աճել է։

Подведены итоги полугодия подразделений полиции Гегаркуникской области МВД: начались выездные визиты министра внутренних дел в регионы.
15-07-2026 14:29 Армения Пресс-релизы
13 июля министр внутренних дел Арпине Саргсян посетила Гегаркуникскую область для подведения итогов работы полиции МВД за первое полугодие 2026 года.
На встрече присутствовали заместитель министра внутренних дел, начальник полиции Камо Цуцулян, а также представители руководства министерства внутренних дел и полиции.
Начальник Гегаркуникского областного управления уголовной полиции представил отчет о проделанной работе за отчетный период, отметив основные тенденции преступности в области, а также рост и снижение отдельных видов преступлений. В первом полугодии 2026 года Гегаркуникским областным управлением уголовной полиции было зарегистрировано 130 случаев преступлений.
Увеличилось количество преступлений, направленных против экономической деятельности, в то время как преступления против личности и особо тяжкие преступления снизились. Эффективность раскрытия случаев убийства, покушения на убийство и умышленного причинения тяжкого вреда здоровью составила 100 процентов. Показатель раскрытия на основании привлечения подозреваемых увеличился.