Վանաձորում 2-ամյա տղան 3-րդ հարկի պատուհանից վայր է ընկել
Այսօր՝ օգոստոսի 29-ին, արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել Լոռու մարզում։ Ժամը 11։00-ի սահմաններում «Վանաձոր» բժշկական կենտրոն է տեղափոխվել ծայրահեղ ծանր վիճակում գտնվող երեխա։
Ինչպես հայտնում է shamshyan.com-ը, տեղի բժիշկները կարողացել են անհրաժեշտ բուժօգնությունը ցուցաբերել երեխային, որից հետո Երևանի մասնագիտացված հիվանդանոցներից մեկը տեղափոխելու նպատակով սանավիացիայի կանչ են գրանցել, և այժմ բժիշկները սպասում են սանավիացիայի ժամանմանը։
Ֆոտոլրագրողի տեղեկություններով՝ երեխան 2-ամյա Ն․ Ա․-ն է, ով անզգուշաբար երրորդ հարկի պատուհանից վայր է ընկել։
Դեպքի փաստով ոստիկանության տարածքային բաժնում փաստաթղթեր են կազմվել, որոնք փոխանցվել են ՀՀ քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչություն։

В Ванадзоре 2-летний мальчик выпал из окна на третьем этаже
Сегодня, 29 августа, в Лорийской области произошло чрезвычайное происшествие. Около 11:00 в медицинский центр "Ванадзор" была доставлена девочка в крайне тяжелом состоянии.
Как сообщает shamshyan.com, местные врачи смогли оказать необходимую медицинскую помощь ребенку, после чего для ее транспортировки в одну из специализированных больниц Еревана была вызвана санитарная авиация, и сейчас врачи ожидают прибытия санитарной авиации.
По информации фотожурналиста, девочка 2-летняя Н. А., которая неосторожно упала с третьего этажа.
По факту происшествия в территориальном отделе полиции составлены документы, которые переданы в Лорийское областное управление Следственного комитета РА.