Երեկ մահացած զինծառայողը չարենցավանցի 20-ամյա Նարեկ Թորոսյանն է
Երեկ մահացած զինծառայողը, որի ինքնության և մահվան հանգամանքների մասին իրավապահներն արդեն երկու օր է տեղեկություն չեն հայտնում, Նարեկ Թորոսյանն է: Նա 20 տարեկան էր, Չարենցավանից, Ռուս-հայկական համալսարանի ուսանող էր:
Չարենցավանի քաղաքապետ Հակոբ Շահգալդյանը «Ազատության» հետ զրույուցում նշեց, որ իր տեղեկություններով՝ ինքնասպանություն է տեղի ունեցել, մանրամասներին, սակայն, չէր տիրապետում:
«Ազատություն»-ը այս տեղեկությունը չի կարողացել պաշտոնապես ճշտել, քանի որ Քննչական կոմիտեն այսօր ևս հրաժարվեց մանրամասներ հայտնել զինծառայողի մահվան հանգամանքների մասին:
Չարենցավանի համայնքապետն ասաց, որ լավ է ճանաչում Նարեկ Թորոսյանի ընտանիքին: «Նորմալ ընտանիք են», - նշեց Շահգալդյանը:
«Երեկ տեղեկացվել ենք, քաղաքապետարանից, ռազմական ոստիկանությունից, զինկոմիսարիատից երեկ գնացել են, ընտանիքի անդամներին ասել են էդ գույժի մասին», - ասաց համայնքապետը:
Զինծառայողի հոր ընկերոջ՝ Արայիկ Բաբայանի փոխանցմամբ, Նարեկը բանակ էր զորակոչվել այս տարվա հունվարին, վերջերս արձակուրդ էր եկել:
Երիտասարդի մահվան հանգամանքների մասին ստույգ մանրամասներ չգիտեր, միայն ասաց, որ Նարեկը Ճամբարակում էր ծառայում:

The soldier who died yesterday is 20-year-old Narek Torosyan from Charentsavan.
The soldier who died yesterday, whose identity and circumstances of death have not been disclosed by law enforcement for two days, is Narek Torosyan. He was 20 years old, from Charentsavan, and a student at the Russian-Armenian University.
The mayor of Charentsavan, Hakob Shahgaldyan, mentioned in an interview with «Azatutyun» that, according to his information, a suicide occurred, but he did not have details.
The mayor of Charentsavan said that he knows Narek Torosyan's family well. «They are a normal family,» Shahgaldyan noted.
«We were informed yesterday, from the mayor's office, the military police, the military commissariat went yesterday and told the family members about this news,» the mayor said.
According to Arayik Babayan, a friend of the soldier's father, Narek was drafted into the army in January of this year and had recently come on leave.
He did not know the exact details about the circumstances of the young man's death, only stating that Narek was serving in Chambarak.