Երեկ մահացած զինծառայողը չարենցավանցի 20-ամյա Նարեկ Թորոսյանն է
Երեկ մահացած զինծառայողը, որի ինքնության և մահվան հանգամանքների մասին իրավապահներն արդեն երկու օր է տեղեկություն չեն հայտնում, Նարեկ Թորոսյանն է: Նա 20 տարեկան էր, Չարենցավանից, Ռուս-հայկական համալսարանի ուսանող էր:
Չարենցավանի քաղաքապետ Հակոբ Շահգալդյանը «Ազատության» հետ զրույուցում նշեց, որ իր տեղեկություններով՝ ինքնասպանություն է տեղի ունեցել, մանրամասներին, սակայն, չէր տիրապետում:
«Ազատություն»-ը այս տեղեկությունը չի կարողացել պաշտոնապես ճշտել, քանի որ Քննչական կոմիտեն այսօր ևս հրաժարվեց մանրամասներ հայտնել զինծառայողի մահվան հանգամանքների մասին:
Չարենցավանի համայնքապետն ասաց, որ լավ է ճանաչում Նարեկ Թորոսյանի ընտանիքին: «Նորմալ ընտանիք են», - նշեց Շահգալդյանը:
«Երեկ տեղեկացվել ենք, քաղաքապետարանից, ռազմական ոստիկանությունից, զինկոմիսարիատից երեկ գնացել են, ընտանիքի անդամներին ասել են էդ գույժի մասին», - ասաց համայնքապետը:
Զինծառայողի հոր ընկերոջ՝ Արայիկ Բաբայանի փոխանցմամբ, Նարեկը բանակ էր զորակոչվել այս տարվա հունվարին, վերջերս արձակուրդ էր եկել:
Երիտասարդի մահվան հանգամանքների մասին ստույգ մանրամասներ չգիտեր, միայն ասաց, որ Նարեկը Ճամբարակում էր ծառայում:

Умерший вчера военнослужащий - 20-летний Нарек Торосян из Чараенцава.
Умерший вчера военнослужащий, о личности и обстоятельствах его смерти правоохранительные органы уже два дня не сообщают, - это Нарек Торосян. Ему было 20 лет, он из Чаренцавана, был студентом Русско-армянского университета:
Мэр Чаренцавана Якоб Шахгальдян в беседе с «Свободой» отметил, что по его данным произошел суицид, однако деталей он не знал:
«Свобода» не смогла официально подтвердить эту информацию, так как Следственный комитет сегодня также отказался сообщить детали обстоятельств смерти военнослужащего:
Мэр Чаренцавана сказал, что хорошо знает семью Нарека Торосяна. «Нормальная семья», - отметил Шахгальдян:
«Вчера мы были проинформированы, из мэрии, военной полиции, военкомата вчера пришли, сообщили членам семьи об этой новости», - сказал мэр:
По словам друга отца военнослужащего Араика Бабаяна, Нарек был призван в армию в январе этого года, недавно вернулся с отпуска:
Он не знал точных обстоятельств смерти молодого человека, только сказал, что Нарек служил в Джамбарке:
«С хорошими успехами, сдержанный, очень хороший парень», - сказал Бабаян:
С начала этого года и до настоящего времени официально сообщалось о восьми случаях смерти военнослужащих.