Քննարկվել են ֆրանսիական շուկա Carrefour-ի միջոցով հայկական արտադրանքի իրացման հնարավորությունները
Հուլիսի 16-ին Ֆրանսիայում ՀՀ դեսպան Արման Խաչատրյանը դեսպանությունում ընդունել է Carrefour ցանցի միջազգային ապրանքների գծով տնօրեն Ռեժի Ֆրոդենին (Régis Fraudin, Directeur de Catégorie, Produits du monde).:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ֆրանսիական շուկա, մասնավորապես՝ Carrefour ցանցի միջոցով հայկական արտադրանքի ներմուծման և իրացման հնարավորությունները։ Կողմերը մտքեր են փոխանակել հայկական սննդամթերքի և այլ ապրանքների մրցունակության, ֆրանսիական սպառողների նախասիրությունների, ինչպես նաև շուկա մուտք գործելու համար անհրաժեշտ չափանիշների և ընթացակարգերի վերաբերյալ։
Ֆրոդեն ներկայացրել է «Carrefour»-ի գործունեության առանձնահատկությունները, մատակարարների ընտրության և արտադրանքի ներմուծման գործընթացները, ինչպես նաև ցանցի կողմից կիրառվող որակական և առևտրային պահանջները։
Դեսպան Խաչատրյանը կարևորել է ֆրանսիական խոշոր մանրածախ ցանցերի հետ համագործակցության զարգացումը՝ որպես Հայաստանի արտահանման ներուժի ընդլայնման և հայկական արտադրանքի միջազգային ճանաչելիության բարձրացման կարևոր գործոն։
Կողմերը պատրաստակամություն են հայտնել շարունակել երկխոսությունը և ուսումնասիրել համագործակցության հնարավոր ուղղությունները՝ նպատակ ունենալով նպաստել հայկական արտադրանքի ներկայության ընդլայնմանը ֆրանսիական շուկայում։

Обсуждены возможности реализации армянской продукции на французском рынке через Carrefour.
16 июля посол Арман Хачатрян принял в посольстве Франции директора по международным продуктам сети Carrefour Режи Фродена (Régis Fraudin, Directeur de Catégorie, Produits du monde).:
Во время встречи были обсуждены возможности импорта и реализации армянской продукции на французском рынке, в частности через сеть Carrefour. Стороны обменялись мнениями о конкурентоспособности армянских продуктов питания и других товаров, предпочтениях французских потребителей, а также о необходимых критериях и процедурах для выхода на рынок.
Фроден представил особенности деятельности Carrefour, процессы выбора поставщиков и импорта продукции, а также качественные и коммерческие требования, применяемые сетью.
Посол Хачатрян подчеркнул важность развития сотрудничества с крупными розничными сетями Франции как важного фактора расширения экспортного потенциала Армении и повышения международной узнаваемости армянской продукции.
Стороны выразили готовность продолжить диалог и изучить возможные направления сотрудничества с целью содействия расширению присутствия армянской продукции на французском рынке.