Ադրբեջանը Հայաստան է արտահանել պլաստմասե շինարարական նյութեր
Ադ մասին հայտնում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները՝ հղում անելով երկրի պետական վիճակագրական կոմիտեի տվյալներին։
Նշվում է, որ հունիսին Հայաստան է մատակարարվել 1,39 տոննա պլաստմասե շինարարական նյութ՝ 5,91 հազար ԱՄՆ դոլար ընդհանուր արժեքով։
Նույն տվյալներով՝ 2026 թվականի հունվար-հունիս ամիսներին Ադրբեջանից Հայաստան արտահանված ապրանքների ընդհանուր արժեքը կազմել է 17 մլն 128,64 հազար դոլար։
Միաժամանակ նշվում է, որ նույն ժամանակահատվածում Հայաստանից Ադրբեջան ապրանքների անուղղակի ներմուծման ծավալը կազմել է 960 դոլար, իսկ հունիսին Հայաստանից Ադրբեջան մատակարարումներ չեն իրականացվել։

Азербайджан экспортировал в Армению пластиковые строительные материалы.
Об этом сообщают азербайджанские СМИ, ссылаясь на данные государственного статистического комитета страны.
Указывается, что в июне в Армению было поставлено 1,39 тонны пластиковых строительных материалов на общую сумму 5,91 тысячи долларов США.
По тем же данным, за январь-июнь 2026 года общая стоимость товаров, экспортированных из Азербайджана в Армению, составила 17 миллионов 128,64 тысячи долларов.
В то же время отмечается, что в тот же период объем косвенного импорта товаров из Армении в Азербайджан составил 960 долларов, а в июне поставки из Армении в Азербайджан не осуществлялись.