Ադրբեջանը Հայաստան է արտահանել պլաստմասե շինարարական նյութեր
Ադ մասին հայտնում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները՝ հղում անելով երկրի պետական վիճակագրական կոմիտեի տվյալներին։
Նշվում է, որ հունիսին Հայաստան է մատակարարվել 1,39 տոննա պլաստմասե շինարարական նյութ՝ 5,91 հազար ԱՄՆ դոլար ընդհանուր արժեքով։
Նույն տվյալներով՝ 2026 թվականի հունվար-հունիս ամիսներին Ադրբեջանից Հայաստան արտահանված ապրանքների ընդհանուր արժեքը կազմել է 17 մլն 128,64 հազար դոլար։
Միաժամանակ նշվում է, որ նույն ժամանակահատվածում Հայաստանից Ադրբեջան ապրանքների անուղղակի ներմուծման ծավալը կազմել է 960 դոլար, իսկ հունիսին Հայաստանից Ադրբեջան մատակարարումներ չեն իրականացվել։

Azerbaijan has exported plastic construction materials to Armenia.
This is reported by Azerbaijani media, referencing data from the country's state statistical committee.
It is noted that in June, 1.39 tons of plastic construction materials were supplied to Armenia, with a total value of 5.91 thousand US dollars.
According to the same data, the total value of goods exported from Azerbaijan to Armenia from January to June 2026 amounted to 17 million 128.64 thousand dollars.
At the same time, it is mentioned that during the same period, the volume of indirect imports of goods from Armenia to Azerbaijan amounted to 960 dollars, and there were no supplies from Armenia to Azerbaijan in June.