Արմեն Գրիգորյանը ընդունել է ՀՀ-ում ԵՄ գործընկերության առաքելության ղեկավարին
Հուլիսի 16-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Հայաստանում Եվրոպական միության գործընկերության առաքելության նորանշանակ ղեկավար, դեսպան Կոսմին Ջորջ Դինեսկուին։
ԱԽ քարտուղարը ողջունել է Հայաստանում ԵՄ նոր քաղաքացիական առաքելության տեղակայումը՝ ընդգծելով հայկական կողմի հանձնառությունը՝ աջակցելու առաքելության մանդատից բխող միջոցառումների արդյունավետ իրականացմանը։ Արմեն Գրիգորյանը կարևորել է նաև առաքելության դերն ու աջակցությունն ապատեղեկատվության, կիբեռհարձակումների և ապօրինի ֆինանսական հոսքերի դեմ պայքարում։
Հուլիսի 16-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Հայաստանում Եվրոպական միության գործընկերության առաքելության նորանշանակ ղեկավար, դեսպան Կոսմին Ջորջ Դինեսկուին։ Այդ մասին հայտնում են ԱԽ գրասենյակից:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները քննարկել են նաև համագործակցության հետագա ուղղություններն ու փոխգործակցության զարգացման հնարավորությունները։

Армен Григорян принял главу миссии партнерства ЕС в Республике Армения.
16 июля секретарь Совета безопасности Армянской Республики Армен Григорян принял нового руководителя миссии партнерства Европейского Союза в Армении, посла Космина Джорджа Динеску.
Секретарь Совета безопасности приветствовал размещение новой гражданской миссии ЕС в Армении, подчеркнув приверженность армянской стороны поддерживать эффективную реализацию мероприятий, вытекающих из мандата миссии. Армен Григорян также отметил важность роли миссии и ее поддержки в борьбе с дезинформацией, кибератаками и незаконными финансовыми потоками.
16 июля секретарь Совета безопасности Армянской Республики Армен Григорян принял нового руководителя миссии партнерства Европейского Союза в Армении, посла Космина Джорджа Динеску. Об этом сообщает офис Совета безопасности:
В ходе встречи собеседники также обсудили дальнейшие направления сотрудничества и возможности развития взаимодействия.