Արմեն Գրիգորյանը ընդունել է ՀՀ-ում ԵՄ գործընկերության առաքելության ղեկավարին
Հուլիսի 16-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Հայաստանում Եվրոպական միության գործընկերության առաքելության նորանշանակ ղեկավար, դեսպան Կոսմին Ջորջ Դինեսկուին։
ԱԽ քարտուղարը ողջունել է Հայաստանում ԵՄ նոր քաղաքացիական առաքելության տեղակայումը՝ ընդգծելով հայկական կողմի հանձնառությունը՝ աջակցելու առաքելության մանդատից բխող միջոցառումների արդյունավետ իրականացմանը։ Արմեն Գրիգորյանը կարևորել է նաև առաքելության դերն ու աջակցությունն ապատեղեկատվության, կիբեռհարձակումների և ապօրինի ֆինանսական հոսքերի դեմ պայքարում։
Հուլիսի 16-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Հայաստանում Եվրոպական միության գործընկերության առաքելության նորանշանակ ղեկավար, դեսպան Կոսմին Ջորջ Դինեսկուին։ Այդ մասին հայտնում են ԱԽ գրասենյակից:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները քննարկել են նաև համագործակցության հետագա ուղղություններն ու փոխգործակցության զարգացման հնարավորությունները։

Armen Grigoryan has received the head of the EU Partnership Mission in Armenia.
On July 16, the Secretary of the Security Council of Armenia, Armen Grigoryan, received the newly appointed head of the European Union Partnership Mission in Armenia, Ambassador Cosmin George Dinescu.
The Secretary of the Security Council welcomed the deployment of the new EU civilian mission in Armenia, emphasizing the Armenian side's commitment to supporting the effective implementation of activities stemming from the mission's mandate. Armen Grigoryan also highlighted the mission's role and support in combating disinformation, cyberattacks, and illegal financial flows.
On July 16, the Secretary of the Security Council of Armenia, Armen Grigoryan, received the newly appointed head of the European Union Partnership Mission in Armenia, Ambassador Cosmin George Dinescu. This was reported by the Security Council office.
During the meeting, the interlocutors also discussed further directions of cooperation and possibilities for the development of collaboration.