Երևանի մասնավոր մանկապարտեզում դայակը մարմնական վնասվածք է պատճառել 6-ամյա տղային․ երեխան հիվանդանոցում է
16-07-2026 19:13 Հայաստան Հասարակություն
Հուլիսի 12-ին արտառոց դեպք է տեղի ունեցել Երևանում։ Ժամը 16։25-ի սահմաններում ՀՀ ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության համայնքային ոստիկանության գլխավոր վարչության Արաբկիրի բաժնում օպերատիվ տեղեկություն է ստացվել, որ «աջ և ձախ այտերի մակերեսային շրջանի վնասվածք» ախտորոշմամբ «Ուիգմոր Քլինիք» բժշկական կենտրոն է տեղափոխվել մի երեխա։
Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, հիվանդանոց է մեկնել ոստիկանության Արաբկիրի բաժնի օպերատիվ խումբը՝ համայնքային ոստիկանի գլխավորությամբ։ Տեղում պարզվել է, որ ստացված օպերատիվ տեղեկությունը հավաստի է, իսկ տուժածը Երևանի բնակիչ 6-ամյա տղա է։
Գ. Շամշյանի տեղեկություններով՝ ոստիկանության Արաբկիրի բաժնի ծառայողները պարզել են, որ հուլիսի 11-ին Արաբկիր վարչական շրջանում գործող մասնավոր մանկապարտեզներից մեկում դայակը քաշել է երեխայի այտերը, ցավ պատճառել, ինչի հետևանքով վերջինս ստացել է նշված մարմնական վնասվածքը։Դեպքի փաստով ոստիկանության Արաբկիրի բաժնում փաստաթղթեր են կազմվել, որոնք փոխանցվել են ՀՀ Քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Արաբկիր վարչական շրջանի քննչական բաժին։

В частном детском саду Еревана няня нанесла телесные повреждения 6-летнему мальчику. Ребёнок в больнице.
16-07-2026 19:13 Армения Общество
12 июля в Ереване произошло чрезвычайное происшествие. Около 16:25 в Главное управление общинной полиции Министерства внутренних дел РА в отделе Арабкира поступила оперативная информация о том, что с диагнозом «повреждение поверхностной области правой и левой щек» в медицинский центр «Уигмор Клиник» была доставлена одна девочка.
Как сообщает фотожурналист Гагик Шамшян, в больницу выехала оперативная группа полиции отдела Арабкира во главе с общинным полицейским. На месте выяснилось, что полученная оперативная информация достоверна, а пострадавшей является 6-летняя девочка, жительница Еревана.
По информации Г. Шамшяна, сотрудники полиции отдела Арабкира выяснили, что 11 июля в одном из частных детских садов, действующих в административном районе Арабкир, няня потянула за щеки ребенка, причинив боль, в результате чего она получила указанное телесное повреждение. По факту происшествия в отделе полиции Арабкира были составлены документы, которые переданы в следственный отдел по Арабкирскому административному району Следственного комитета РА в городе Ереван.