Նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն ընդունել է Հայաստանում Ղազախստանի դեսպանին
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ղազախստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Բոլատ Իմանբաևին՝ նրա դիվանագիտական առաքելության ավարտի կապակցությամբ։
Նախագահ Խաչատուրյանը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին պաշտոնավարման ընթացքում կատարած աշխատանքի համար՝ բարձր գնահատելով հայ-ղազախական հարաբերությունների զարգացման, երկկողմ համագործակցության ընդլայնման գործում ունեցած ավանդի համար։
Հանրապետության նախագահը գոհունակությամբ ընդգծել է վերջին տարիներին հայ-ղազախական քաղաքական երկխոսության ակտիվ զարգացումը՝ կարևորելով բարձր մակարդակի փոխադարձ այցերի, ինչպես նաև առևտրատնտեսական, տրանսպորտային, կրթական, մշակութային և բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտներում համագործակցության շարունակական խորացումը։
Անդրադառնալով տարածաշրջանային գործընթացներին՝ նախագահ Խաչատուրյանը վերահաստատել է, որ Հարավային Կովկասում կայուն խաղաղության հաստատումն ու տարածաշրջանային հաղորդակցությունների ապաշրջափակումը Հայաստանի Հանրապետության առաջնահերթություններից են: Նախագահն ընդգծել է, որ դրանք նոր հնարավորություններ կստեղծեն տարածաշրջանի երկրների, այդ թվում՝ Ղազախստանի հետ տնտեսական և տրանսպորտային համագործակցության ընդլայնման համար։
Հանդիպման ավարտին Հանրապետության նախագահը Բոլատ Իմանբաևին մաղթել է հաջողություններ և ամենայն բարիք հետագա գործունեության ընթացքում։

President Vahagn Khachaturyan has received the Ambassador of Kazakhstan to Armenia.
The President of the Republic, Vahagn Khachaturyan, received the Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador of the Republic of Kazakhstan to the Republic of Armenia, Bolat Imanbaev, on the occasion of the completion of his diplomatic mission.
President Khachaturyan thanked the ambassador for his work during his tenure, highly appreciating his contribution to the development of Armenian-Kazakh relations and the expansion of bilateral cooperation.
The President of the Republic emphasized with satisfaction the active development of Armenian-Kazakh political dialogue in recent years, highlighting the importance of high-level reciprocal visits, as well as the continuous deepening of cooperation in trade, transport, education, culture, and high technologies.
Addressing regional processes, President Khachaturyan reaffirmed that establishing sustainable peace in the South Caucasus and unblocking regional communications are priorities for the Republic of Armenia. The President emphasized that these will create new opportunities for expanding economic and transport cooperation with the countries of the region, including Kazakhstan.
At the end of the meeting, the President of the Republic wished Bolat Imanbaev success and all the best in his future endeavors.