Նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն ընդունել է Հայաստանում Ղազախստանի դեսպանին
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ղազախստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Բոլատ Իմանբաևին՝ նրա դիվանագիտական առաքելության ավարտի կապակցությամբ։
Նախագահ Խաչատուրյանը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին պաշտոնավարման ընթացքում կատարած աշխատանքի համար՝ բարձր գնահատելով հայ-ղազախական հարաբերությունների զարգացման, երկկողմ համագործակցության ընդլայնման գործում ունեցած ավանդի համար։
Հանրապետության նախագահը գոհունակությամբ ընդգծել է վերջին տարիներին հայ-ղազախական քաղաքական երկխոսության ակտիվ զարգացումը՝ կարևորելով բարձր մակարդակի փոխադարձ այցերի, ինչպես նաև առևտրատնտեսական, տրանսպորտային, կրթական, մշակութային և բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտներում համագործակցության շարունակական խորացումը։
Անդրադառնալով տարածաշրջանային գործընթացներին՝ նախագահ Խաչատուրյանը վերահաստատել է, որ Հարավային Կովկասում կայուն խաղաղության հաստատումն ու տարածաշրջանային հաղորդակցությունների ապաշրջափակումը Հայաստանի Հանրապետության առաջնահերթություններից են: Նախագահն ընդգծել է, որ դրանք նոր հնարավորություններ կստեղծեն տարածաշրջանի երկրների, այդ թվում՝ Ղազախստանի հետ տնտեսական և տրանսպորտային համագործակցության ընդլայնման համար։
Հանդիպման ավարտին Հանրապետության նախագահը Բոլատ Իմանբաևին մաղթել է հաջողություններ և ամենայն բարիք հետագա գործունեության ընթացքում։

Президент Ваграм Хачатрян принял посла Казахстана в Армении.
Президент Республики Ваграм Хачатрян принял чрезвычайного и полномочного посла Республики Казахстан в Республике Армения Болата Иманбаева в связи с завершением его дипломатической миссии.
Президент Хачатрян поблагодарил посла за проделанную работу в течение его срока службы, высоко оценив его вклад в развитие армяно-казахских отношений и расширение двустороннего сотрудничества.
Президент Республики с удовлетворением отметил активное развитие армяно-казахского политического диалога в последние годы, подчеркивая важность взаимных визитов на высоком уровне, а также продолжение углубления сотрудничества в сферах торговли, транспорта, образования, культуры и высоких технологий.
Комментируя региональные процессы, президент Хачатрян подтвердил, что установление устойчивого мира в Южном Кавказе и разблокирование региональных коммуникаций являются приоритетами Республики Армения. Президент подчеркнул, что это создаст новые возможности для расширения экономического и транспортного сотрудничества с государствами региона, включая Казахстан.
В завершение встречи президент Республики пожелал Болату Иманбаеву успехов и всего наилучшего в дальнейшей деятельности.