Այգավան գյուղում մարզադահլիճ կկառուցվի
Գործադիրն ընդունել է «Գույք նվիրաբերելու մասին» որոշում։ Ըստ հիմնավորման՝ Արարատի մարզպետին է դիմել Վեդի համայնքի ղեկավարը՝ Արարատի մարզի Վեդի համայնքի Այգավան գյուղում գտնվող, պետական սեփականություն հանդիսացող և Արարատի մարզպետի աշխատակազմին ամրակցված՝ Ս. Հովհաննիսյան փողոց 43/1 հողամաս հասցեում գտնվող 0,28 հա հողամասը մարզադահլիճ կառուցման նպատակով համայնքին նվիրաբերելու խնդրանքով:
Դեռևս 2024 թ. օգոստոսի 21-ին վարչապետի կողմից Վեդի համայնքի Այգավան գյուղ այցելության ժամանակ բնակիչների կողմից առաջարկություն է եղել գյուղում մարզադահլիճ կառուցելու վերաբերյալ, ովքեր ցանկացել են ֆինանսական մասով իրենց իսկ մասնակցությունը ունենալ նոր կառուցվող մարզադահլիճին։ Մարզադահլիճի կառուցման համար բնակիչների կողմից հավաքվել է 13,714,030 դրամ։ Մարզադահլիճի կառուցումը նախատեսվում է 2026-2027 թթ․ սուբվենցիոն ծրագրի շրջանակում։ Նախատեսվող մարզադահլիճը կսպասարկի բնակավայրի շուրջ 100 երեխաների, ինչպես նաև ըստ անհրաժեշտության մեծահասակներին, որոնք ներկայումս զրկված են մարզադահլիճ հաճախելու հնարավորությունից։ Նախատեսվող մարզադահլիճը կսպասարկի բնակավայրի շուրջ 100 և ավելի մարդ, որոնք ներկայումս զրկված են մարզադահլիճ հաճախելու հնարավորությունից։

В селе Айгаван будет построен спортивный зал.
Исполнительная власть приняла решение о «Пожертвовании имущества». Согласно обоснованию, к губернатору Араратской области обратился глава Веди общины с просьбой передать в собственность общины земельный участок площадью 0,28 га, находящийся по адресу улица С. Хованнисян 43/1 в селе Айгаван Веди общины, который является государственной собственностью и закреплен за аппаратом губернатора Араратской области, с целью строительства спортивного зала.
Еще 21 августа 2024 года во время визита премьер-министра в село Айгаван Веди жители предложили построить спортивный зал в селе и выразили желание финансово участвовать в строительстве нового спортивного зала. Жители собрали 13,714,030 драмов на строительство спортивного зала. Строительство спортивного зала планируется в рамках субвенционного проекта на 2026-2027 годы. Предполагаемый спортивный зал будет обслуживать около 100 детей из населенного пункта, а также при необходимости взрослых, которые в настоящее время лишены возможности посещать спортивный зал. Предполагаемый спортивный зал будет обслуживать около 100 и более человек, которые в настоящее время лишены возможности посещать спортивный зал.