Այգավան գյուղում մարզադահլիճ կկառուցվի
Գործադիրն ընդունել է «Գույք նվիրաբերելու մասին» որոշում։ Ըստ հիմնավորման՝ Արարատի մարզպետին է դիմել Վեդի համայնքի ղեկավարը՝ Արարատի մարզի Վեդի համայնքի Այգավան գյուղում գտնվող, պետական սեփականություն հանդիսացող և Արարատի մարզպետի աշխատակազմին ամրակցված՝ Ս. Հովհաննիսյան փողոց 43/1 հողամաս հասցեում գտնվող 0,28 հա հողամասը մարզադահլիճ կառուցման նպատակով համայնքին նվիրաբերելու խնդրանքով:
Դեռևս 2024 թ. օգոստոսի 21-ին վարչապետի կողմից Վեդի համայնքի Այգավան գյուղ այցելության ժամանակ բնակիչների կողմից առաջարկություն է եղել գյուղում մարզադահլիճ կառուցելու վերաբերյալ, ովքեր ցանկացել են ֆինանսական մասով իրենց իսկ մասնակցությունը ունենալ նոր կառուցվող մարզադահլիճին։ Մարզադահլիճի կառուցման համար բնակիչների կողմից հավաքվել է 13,714,030 դրամ։ Մարզադահլիճի կառուցումը նախատեսվում է 2026-2027 թթ․ սուբվենցիոն ծրագրի շրջանակում։ Նախատեսվող մարզադահլիճը կսպասարկի բնակավայրի շուրջ 100 երեխաների, ինչպես նաև ըստ անհրաժեշտության մեծահասակներին, որոնք ներկայումս զրկված են մարզադահլիճ հաճախելու հնարավորությունից։ Նախատեսվող մարզադահլիճը կսպասարկի բնակավայրի շուրջ 100 և ավելի մարդ, որոնք ներկայումս զրկված են մարզադահլիճ հաճախելու հնարավորությունից։

The Executive has adopted a decision on «On Donating Property». According to the justification, the head of the Vedi community has approached the Ararat regional governor with a request to donate a 0.28 ha plot of land located at 43/1 S. Hovhannisyan Street, which is state property and attached to the staff of the Ararat regional governor, for the purpose of constructing a sports hall in the village of Aygevan in the Ararat region.
On August 21, 2024, during a visit to the village of Aygevan by the Prime Minister, residents proposed the construction of a sports hall in the village, expressing their desire to contribute financially to the newly constructed sports hall. The residents have raised 13,714,030 drams for the construction of the sports hall. The construction of the sports hall is planned within the framework of the 2026-2027 subsidy program. The proposed sports hall will serve around 100 children from the community, as well as adults as needed, who are currently deprived of the opportunity to attend a sports hall. The proposed sports hall will serve around 100 or more people from the community who are currently deprived of the opportunity to attend a sports hall.