Ծառուկյանին պատկանող Երևանի «Արարատ» կոնյակի գործարանի կապարակնիքը հեռացրել են
azatutyun.am Կալանավորված գործարար Գագիգ Ծառուկյանի ընտանիքին պատկանող Երևանի Արարատ կոնյակի, գինու և օղու կոմբինատի կապարակնիքը հեռացրել են:
«Ազատությունը» տեղում տեսնում է՝ աշխատակիցները պարբերաբար ներս ու դուրս են անում, սակայն ինչպես պնդեց գործարանի ներկայացուցիչներից մեկը՝ կոմբինատի աշխատանքները չեն վերսկսվում, այլ հարկային մարմինն է ներսում ստուգումներ իրականացնում։
Պետական եկամուտների կոմիտեից հեռախոսազանգերին առայժմ չեն պատասխանում։
Գործարար Գագիկ Ծառուկյանի ընտանիքին պատկանող մի շարք խոշոր ընկերություններ արդեն մեկ շաբաթ է՝ չեն աշխատում, աշխատակիցներն, ըստ էության, հարկադիր պարապուրդի մեջ են: «Մուլտի Սթոուն» ընկերության աշխատակիցները, «Արարատի» կոնյակի, գինու և օղու կոմբինատի, «Փարավոն» ռեստորանի, ինչպես նաև «Մուլտի Գրանդ» հյուրանոցի աշխտակիցները ակցիաներ էին իրականցնում՝ պահանջելով թույլ տալ վերսկսել աշխատանքը:
Անցած շաբաթ կանգնել էր նաև Արարատի ցեմենտի գործարանի արտադրությունը, սակայն աշխատակիցների բողոքի ակցիայից հետո կառավարության միջամտությամբ թույլատրեցին վերսկսել աշխատանքը:
Արդեն մեկ շաբաթ է՝ կապարակնքել են նաև «Օլիմպավան»-ի, «Մուլտի Ուելնեսս» կենտրոնի դռները, որոնց աշխատակիցներն ու մարզվողներն անցած շաբաթավերջին բողոքի ցույցեր կազմակերպեցին: Իրավապահները կապարակնքել ու դադարեցրել են նաև Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի դռներն ու աշխատանքը:

The label of the Yerevan "Ararat" brandy factory owned by Tsarukyan has been removed.
azatutyun.am The seal has been removed from the Ararat brandy, wine, and vodka factory in Yerevan, owned by the detained businessman Gagik Tsarukyan's family:
"Liberty" observes that employees are regularly going in and out, but as one of the factory representatives insisted, the factory's operations have not resumed; rather, the tax authorities are conducting inspections inside.
The State Revenue Committee has not yet responded to phone calls.
A number of large companies owned by businessman Gagik Tsarukyan have not been operating for a week now, and employees are essentially on forced leave. Employees of "Multi Stone," the Ararat brandy, wine, and vodka factory, the "Paravon" restaurant, as well as the "Multi Grand" hotel were staging protests demanding to be allowed to resume work.
Last week, the production of the Ararat cement factory was also halted, but after a protest by employees, the government intervened and allowed work to resume.
For a week now, the doors of "Olimpavan" and "Multi Wellness" center have also been sealed, with employees and athletes organizing protests last weekend. Law enforcement has also sealed the doors and operations of the Armenian National Olympic Committee.