Ծառուկյանին պատկանող Երևանի «Արարատ» կոնյակի գործարանի կապարակնիքը հեռացրել են
azatutyun.am Կալանավորված գործարար Գագիգ Ծառուկյանի ընտանիքին պատկանող Երևանի Արարատ կոնյակի, գինու և օղու կոմբինատի կապարակնիքը հեռացրել են:
«Ազատությունը» տեղում տեսնում է՝ աշխատակիցները պարբերաբար ներս ու դուրս են անում, սակայն ինչպես պնդեց գործարանի ներկայացուցիչներից մեկը՝ կոմբինատի աշխատանքները չեն վերսկսվում, այլ հարկային մարմինն է ներսում ստուգումներ իրականացնում։
Պետական եկամուտների կոմիտեից հեռախոսազանգերին առայժմ չեն պատասխանում։
Գործարար Գագիկ Ծառուկյանի ընտանիքին պատկանող մի շարք խոշոր ընկերություններ արդեն մեկ շաբաթ է՝ չեն աշխատում, աշխատակիցներն, ըստ էության, հարկադիր պարապուրդի մեջ են: «Մուլտի Սթոուն» ընկերության աշխատակիցները, «Արարատի» կոնյակի, գինու և օղու կոմբինատի, «Փարավոն» ռեստորանի, ինչպես նաև «Մուլտի Գրանդ» հյուրանոցի աշխտակիցները ակցիաներ էին իրականցնում՝ պահանջելով թույլ տալ վերսկսել աշխատանքը:
Անցած շաբաթ կանգնել էր նաև Արարատի ցեմենտի գործարանի արտադրությունը, սակայն աշխատակիցների բողոքի ակցիայից հետո կառավարության միջամտությամբ թույլատրեցին վերսկսել աշխատանքը:
Արդեն մեկ շաբաթ է՝ կապարակնքել են նաև «Օլիմպավան»-ի, «Մուլտի Ուելնեսս» կենտրոնի դռները, որոնց աշխատակիցներն ու մարզվողներն անցած շաբաթավերջին բողոքի ցույցեր կազմակերպեցին: Իրավապահները կապարակնքել ու դադարեցրել են նաև Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի դռներն ու աշխատանքը:

С завода коньяка «Арарат» в Ереване, принадлежащего Царукяну, убрали вывеску.
azatutyun.am Закрыли двери коньячного, винного и водочного завода «Арарат» в Ереване, принадлежащего арестованному бизнесмену Гагику Царукяну:
«Свобода» на месте видит, что сотрудники периодически заходят и выходят, однако, как утверждает один из представителей завода, работа комбината не возобновляется, а налоговые органы проводят проверки внутри.
На звонки из Комитета государственных доходов пока не отвечают.
Несколько крупных компаний, принадлежащих бизнесмену Гагику Царукяну, уже неделю не работают, сотрудники фактически находятся в вынужденном простое. Сотрудники компании «Мульти Стоун», коньячного, винного и водочного завода «Арарат», ресторана «Паравон», а также гостиницы «Мульти Гранд» проводили акции, требуя разрешить возобновить работу.
На прошлой неделе также была остановлена работа Армянского цементного завода, однако после акции протеста сотрудников с вмешательством правительства разрешили возобновить работу.
Уже неделю закрыты двери «Олимпавана» и центра «Мульти Уэлнесс», сотрудники и занимающиеся там люди организовали акции протеста в конце прошлой недели. Правоохранительные органы также закрыли двери и работу Национального олимпийского комитета Армении.