Ալիևը նշանավորել է Ադրբեջանի և Ֆրանսիայի միջև հարաբերությունների նոր փուլի սկիզբը
shantnews.am Բաքվի և Փարիզի միջև միջպետական հարաբերությունների նոր դարաշրջան է սկսվում, հայտարարել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը Ֆրանսիայի ազգային տոնի առթիվ նախագահ Էմանուել Մակրոնին ուղղված շնորհավորական ուղերձում։
«Ձեզ հետ վերջերս հեռախոսազրույցների ընթացքում ադրբեջանա-ֆրանսիական օրակարգի հարցերի, երկկողմ հարաբերությունների ներկա վիճակի և հեռանկարների արդյունավետ քննարկումները, ինչպես նաև անցյալ տարի Կոպենհագենում մեր հանդիպումը հիմք են տալիս խոսելու միջպետական հարաբերությունների պատմության մեջ նոր շրջանի սկզբի մասին», – նշել է Ալիևը։
Նա վստահություն է հայտնել, որ Բաքուն և Փարիզը կշարունակեն համատեղ ջանքեր գործադրել գործընկերության ոգով տնտեսական, մշակութային, կրթական և փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ ոլորտներում երկկողմ հարաբերությունները զարգացնելու համար։

Aliyev has marked the beginning of a new phase in the relations between Azerbaijan and France.
shantnews.am  A new era in interstate relations is beginning between Baku and Paris, stated Azerbaijani President Ilham Aliyev in a congratulatory message addressed to President Emmanuel Macron on the occasion of France's national holiday.
«The effective discussions on the issues of the Azerbaijani-French agenda, the current state of bilateral relations, and prospects during our recent phone conversations, as well as our meeting in Copenhagen last year, provide a basis for speaking about the beginning of a new phase in the history of interstate relations», – noted Aliyev.
He expressed confidence that Baku and Paris will continue to work together in the spirit of partnership to develop bilateral relations in economic, cultural, educational, and other areas of mutual interest.