Ալիևը նշանավորել է Ադրբեջանի և Ֆրանսիայի միջև հարաբերությունների նոր փուլի սկիզբը
shantnews.am Բաքվի և Փարիզի միջև միջպետական հարաբերությունների նոր դարաշրջան է սկսվում, հայտարարել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը Ֆրանսիայի ազգային տոնի առթիվ նախագահ Էմանուել Մակրոնին ուղղված շնորհավորական ուղերձում։
«Ձեզ հետ վերջերս հեռախոսազրույցների ընթացքում ադրբեջանա-ֆրանսիական օրակարգի հարցերի, երկկողմ հարաբերությունների ներկա վիճակի և հեռանկարների արդյունավետ քննարկումները, ինչպես նաև անցյալ տարի Կոպենհագենում մեր հանդիպումը հիմք են տալիս խոսելու միջպետական հարաբերությունների պատմության մեջ նոր շրջանի սկզբի մասին», – նշել է Ալիևը։
Նա վստահություն է հայտնել, որ Բաքուն և Փարիզը կշարունակեն համատեղ ջանքեր գործադրել գործընկերության ոգով տնտեսական, մշակութային, կրթական և փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ ոլորտներում երկկողմ հարաբերությունները զարգացնելու համար։

Алиев отметил начало нового этапа отношений между Азербайджаном и Францией
shantnews.am  Начинается новая эпоха межгосударственных отношений между Баку и Парижем, заявил президент Азербайджана Ильхам Алиев в поздравительном послании президенту Эммануэлю Макрону по случаю национального праздника Франции.
«Эффективные обсуждения вопросов азербайджано-французской повестки, текущего состояния двусторонних отношений и перспектив в ходе недавних телефонных разговоров с вами, а также наша встреча в Копенгагене в прошлом году дают основание говорить о начале новой эпохи в истории межгосударственных отношений», – отметил Алиев.
Он выразил уверенность, что Баку и Париж продолжат совместные усилия по развитию двусторонних отношений в духе партнерства в экономической, культурной, образовательной и других сферах, представляющих взаимный интерес.