Համայնքային ոստիկանության կենտրոնական բաժին է տեղափոխվել 17 անձ
Հուլիսի 11-ին Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի հասարակական կարգի պահպանության ծառայության և ՀՀ ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության գվարդիայի ու համայնքային ոստիկանության կենտրոնական բաժնի աշխատակիցների կողմից իրականացված համատեղ հսկողական միջոցառման արդյունքում համայնքային ոստիկանության կենտրոնական բաժին է տեղափոխվել 17 անձ՝ նրանց գործողություններին իրավական գնահատական տալու և համապատասխան վարչական արձանագրություններ կազմելու նպատակով։ Այս մասին տեղեկացնում է Երևանի քաղաքապետարանը։
«Տեղափոխված անձանցից՝
10-ը՝ օրենսդրությամբ սահմանված պահանջների խախտմամբ վճարովի ավտոկայանատեղի կազմակերպելու,
7-ը՝ այլ անձանցից ապօրինի գումար պահանջելու կամ շորթելու կասկածանքով։
Միաժամանակ իրավախախտում կատարած անձանց տեղեկացվել է, որ հսկողական միջոցառումները շարունակական բնույթ են կրելու։ Կրկնակի վարչական իրավախախտում կատարելու դեպքում նրանց նկատմամբ կկիրառվեն օրենսդրությամբ նախատեսված ավելի խիստ վարչական պատասխանատվության միջոցներ, այդ թվում՝ ավելի բարձր չափի վարչական տուգանքներ»:

В Центральное отделение муниципальной полиции переведены 17 человек.
11 июля в результате совместного контрольного мероприятия, проведенного сотрудниками службы охраны общественного порядка аппарата мэрии Еревана, а также полиции Министерства внутренних дел Армении и центрального отдела муниципальной полиции, в центральный отдел муниципальной полиции было доставлено 17 человек с целью правовой оценки их действиям и составления соответствующих административных протоколов. Об этом сообщает мэрия Еревана.
«Из доставленных лиц,
10 — за организацию платной парковки с нарушением требований, установленных законодательством,
7 — по подозрению в незаконном вымогательстве или требовании денег у других лиц.»
В то же время лицам, совершившим правонарушения, было сообщено, что контрольные мероприятия будут носить постоянный характер. В случае повторного административного правонарушения к ним будут применены более строгие меры административной ответственности, предусмотренные законодательством, включая более высокие размеры административных штрафов»: