Հնարավոր է առգրավեն նաև Գագիկ Ծառուկյանին պատկանող ձիերը. փաստաբան
tert.am Հնարավոր է առգրավեն նաև Գագիկ Ծառուկյանին պատկանող ձիերը։ Այս մասին Armat Media-ին հայտնեց գործարար, ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանի փաստաբան Էրիկ Խաչատրյանը։
Փաստաբանը նշեց, որ դեռ հստակ տեղեկություն չունեն, թե երբ կարող են կրկին փորձել առգրավել կենդանիներին․ «Երկու-երեք օր առաջ եկել էին ձիերն առգրավելու, սակայն արձանագրել էին, որ դա տվյալ պահին հնարավոր չէ իրականացնել։ Ձիերն ընտանի կենդանիներ են, ոչ թե վայրի, և ընտանի կենդանիներ պահելն օրենքով թույլատրելի է»,– ասաց Խաչատրյանը։
Նրա խոսքով՝ ունեն տեղեկություն, որ առգրավման փորձը կրկնվելու է։
«Մենք նման տեղեկություն ունենք։ Կարծում եմ՝ դա արվում է նաև Գագիկ Ծառուկյանին ավելի ցավեցնելու համար»,– նշեց փաստաբանը։

It is possible that the horses belonging to Gagik Tsarukyan may also be seized, lawyer says.
tert.am It is possible that the horses belonging to Gagik Tsarukyan will also be seized. This was reported to Armat Media by businessman and leader of the Prosperous Armenia Party, Gagik Tsarukyan's lawyer Erik Khachatryan.
The lawyer noted that they do not yet have specific information on when they might attempt to seize the animals again: “Two or three days ago, they came to seize the horses, but they recorded that it was not possible to carry it out at that moment. The horses are domestic animals, not wild, and keeping domestic animals is legally permissible,” said Khachatryan.
According to him, they have information that the attempt to seize will be repeated.
“We have such information. I believe this is also being done to cause more pain to Gagik Tsarukyan,” the lawyer noted.