Հնարավոր է առգրավեն նաև Գագիկ Ծառուկյանին պատկանող ձիերը. փաստաբան
tert.am Հնարավոր է առգրավեն նաև Գագիկ Ծառուկյանին պատկանող ձիերը։ Այս մասին Armat Media-ին հայտնեց գործարար, ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանի փաստաբան Էրիկ Խաչատրյանը։
Փաստաբանը նշեց, որ դեռ հստակ տեղեկություն չունեն, թե երբ կարող են կրկին փորձել առգրավել կենդանիներին․ «Երկու-երեք օր առաջ եկել էին ձիերն առգրավելու, սակայն արձանագրել էին, որ դա տվյալ պահին հնարավոր չէ իրականացնել։ Ձիերն ընտանի կենդանիներ են, ոչ թե վայրի, և ընտանի կենդանիներ պահելն օրենքով թույլատրելի է»,– ասաց Խաչատրյանը։
Նրա խոսքով՝ ունեն տեղեկություն, որ առգրավման փորձը կրկնվելու է։
«Մենք նման տեղեկություն ունենք։ Կարծում եմ՝ դա արվում է նաև Գագիկ Ծառուկյանին ավելի ցավեցնելու համար»,– նշեց փաստաբանը։

Возможно, будут конфискованы также лошади, принадлежащие Гагику Царукяну, - адвокат.
tert.am Возможно, будут изъяты также принадлежащие Гагику Царукяну лошади. Об этом Armat Media сообщил адвокат бизнесмена, лидера БХК Гагика Царукяна Эрик Хачатрян.
Адвокат отметил, что пока нет точной информации о том, когда они могут снова попытаться изъять животных: «Два-три дня назад пытались изъять лошадей, но зафиксировали, что в данный момент это невозможно осуществить. Лошади - это домашние животные, а не дикие, и содержание домашних животных законом разрешено»,– сказал Хачатрян.
По его словам, у них есть информация о том, что попытка изъятия будет повторена.
«У нас есть такая информация. Думаю, это делается также для того, чтобы причинить Гагику Царукяну больше боли»,– отметил адвокат.