Հայաստանի և Ղազախստանի միջև քաղաքական երկխոսությունը բարձր մակարդակի վրա է. Սարգիս Խանդանյանը՝ դեսպան Իմանբաևին
13-07-2026 15:33 Հայաստան Մամլո հաղորդագրություն
ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սարգիս Խանդանյանը հուլիսի 13-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում իր դիվանագիտական առաքելությունն ավարտող Ղազախստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Բոլատ Իմանբաևին:
Սարգիս Խանդանյանը գոհունակությամբ ընդգծել է, որ Հայաստանի և Ղազախստանի միջև երկկողմ հարաբերություններն ու քաղաքական երկխոսությունը գտնվում են բարձր մակարդակի վրա՝ հիմնված փոխադարձ հարգանքի ու գործընկերային ամուր հիմքերի վրա:
Հանձնաժողովի նախագահը նշել է, որ վերջին հինգ տարիների ընթացքում Հայաստանի և Ղազախստանի հարաբերությունների զարգացման գործընթացում իր ուրույն ու ծանրակշիռ դերակատարումն ունի խորհրդարանական դիվանագիտությունը:
Բոլատ Իմանբաևն իր խորին երախտագիտությունն է հայտնել Հայաստանի գործադիր և օրենսդիր իշխանություններին՝ իր առաքելության ընթացքում ցուցաբերած համակողմանի աջակցության և սերտ ու արդյունավետ փոխգործակցության համար:
Սարգիս Խանդանյանը բարձր է գնահատել դեսպանի կատարած աշխատանքը՝ շնորհակալություն հայտնելով Հայաստանի հանդեպ ունեցած ջերմ վերաբերմունքի և երկկողմ կապերի սերտացման գործում ներդրած անձնական մեծ ավանդի ու արդյունավետ գործունեության համար:

The political dialogue between Armenia and Kazakhstan is at a high level, said Sargis Khandanyan to Ambassador Imangaliyev.
13-07-2026 15:33 Armenia Press release
The Chairman of the Standing Committee on Foreign Relations of the National Assembly of the Republic of Armenia, Sargis Khandanian, received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Kazakhstan, Bolat Imanbaev, who is completing his diplomatic mission in the Republic of Armenia, on July 13.
Sargis Khandanian emphasized with satisfaction that the bilateral relations and political dialogue between Armenia and Kazakhstan are at a high level, based on mutual respect and strong partnership foundations:
The committee chairman noted that parliamentary diplomacy has played a unique and significant role in the development of relations between Armenia and Kazakhstan over the past five years:
Bolat Imanbaev expressed his deep gratitude to the executive and legislative authorities of Armenia for the comprehensive support and close and effective cooperation shown during his mission:
Sargis Khandanian highly appreciated the work done by the ambassador, thanking him for his warm attitude towards Armenia and his significant personal contribution and effective activities in strengthening bilateral ties: