Պռոշյան համայնքում կասեցվել է հեղուկ գազի վաճառքով զբաղվող ընկերության գործունեությունը
ՀՀ շուկայի վերահսկողության տեսչական մարմինը իրականացրել է վերահսկողական գործողություններ հեղուկացված ածխաջրածնային գազի վաճառքով զբաղվող «Էդգար օիլ» ՍՊԸ֊ին պատկանող լցակայանում (հասցե՝ Կոտայքի մարզ, Պռոշյան համայնք, Գևորգ Չաուշի 13)։
Ստուգմամբ պարզվել է, որ ընկերությունը շահագործում է չստուգաչափված չափիչ միջոցներ, որի արդյունքում կասեցվել է լցակայանի հեղուկացված ածխաջրածնային գազի վաճառքը՝ մինչև հայտնաբերված խախտումների վերացումը։
Ընկերության տնօրենին հանձնարարվել է ձեռնարկել անհրաժեշտ միջոցներ  և սահմանված ժամկետում վերացնել խախտումը։
Հայտնաբերված խախտումների հիմքով տնտեսվարող սուբյեկտը օրենքով սահմանված կարգով կենթարկվի վարչական պատասխանատվության։

В общине Прошян приостановлена деятельность компании, занимающейся продажей сжиженного газа.
Контрольный орган рынка Армении провел контрольные мероприятия на автозаправочной станции, принадлежащей компании «Эдгар ойл» (адрес: Котайкская область, община Прошян, улица Геворг Чауши 13), занимающейся продажей сжиженного углеводородного газа.
В ходе проверки было установлено, что компания эксплуатирует незаслуженно проверенные измерительные средства, в результате чего была приостановлена продажа сжиженного углеводородного газа на автозаправочной станции до устранения выявленных нарушений.
Директору компании было поручено принять необходимые меры и в установленный срок устранить нарушение.
На основании выявленных нарушений субъект хозяйствования будет подвержен административной ответственности в установленном законом порядке.