Դավիթ Խաժակյանը լքում է «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցությունը
«Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության կառավարման խորհրդի փոխնա;ագահ Դավիթ Խաժակյանը ֆեյսբուքի իր էջում գրել է.
«21 տարեկանում հեշտ չէր որոշել դառնալ կուսակցական և զբաղվել քաղաքականությամբ: Գիտակցված և բարդ ընտրություն էր, որի համար ափսոսանք չունեմ:
Այս տարիներն ինձ համար եղել են քաղաքական հասունացման և զարգացման կարևոր շրջան։ Հումորի էր վերածվել այն, որ ամեն հաջորդ ընտրությանը իմ տարիքը չէր բավականացնում թեկնածու առաջադրվել: Բարեբախտաբար այդ «խոչընդոտները» ևս հաղթահարվեցին:
Փորձել եմ լինել թիմային խաղացող՝ հպարտանալով մեր համատեղ ձեռքբերումներով և պատասխանատվություն կրել ձախողումների համար։
Շնորհակալ եմ բոլոր նրանց, ում հետ այս ճանապարհը միասին անցել ենք՝ գործընկերներիս, նախկին և ներկա թիմակիցներիս, ինչպես նաև կուսակցության նախագահ Էդմոն Մարուքյանին, ում վստահել եմ, ումից սովորել և ում հետ միասին ծառայել եմ մեր պետությանն ու ժողովրդին։
Խորհրդարանական ընտրություններին չմասնակցելը իմ ընտրությունն էր, իսկ այժմ նաև Լուսավոր Հայաստան կուսակցությունում իմ առաքելությունը համարում եմ ավարտված՝ թողնելով ջերմեռանդ երիտասարդական ջանքս և ինձ հետ վերցնելով մեծ փորձառություն, ջերմ հիշողություններ և բազմաթիվ լավ ընկերներ:
«Ես հեռանում եմ, որ դառնամ, հազար փակված դռներ բանամ։ Հիմա գնամ, բարով մնաք...» - Մեսչյանական այս խոսքերով ավարտում եմ հաղորդագրությունս՝ անցած ճանապարհը վերարժևորելով և շարժվելով առաջ՝ Նոր Շնչով»:

Давид Хажакян покидает партию «Светлая Армения»
«Светлая Армения» заместитель председателя управленческого совета партии Давид Хажакян написал на своей странице в Facebook .
«В 21 год было нелегко решить стать партийным и заниматься политикой. Это был осознанный и сложный выбор, о котором я не жалею:
Эти годы стали для меня важным периодом политического созревания и развития. Это стало шуткой, что на каждых следующих выборах мой возраст не позволял выдвинуться в кандидаты. К счастью, и эти «препятствия» были преодолены:
Я старался быть командным игроком, гордясь нашими совместными достижениями и беря на себя ответственность за неудачи.
Благодарю всех тех, с кем мы прошли этот путь вместе — моих коллег, бывших и нынешних товарищей, а также президента партии Эдмона Марукяна, которому я доверял, у которого учился и с которым служил нашему государству и народу.
Неучастие в парламентских выборах было моим выбором, а сейчас я также считаю свою миссию в партии Светлая Армения завершенной — оставляя свою горячую молодежную энергию и забирая с собой большой опыт, теплые воспоминания и множество хороших друзей:
«Я ухожу, чтобы открыть тысячу закрытых дверей. Теперь пойду, всего доброго...» - этими словами Месчян я завершаю свое сообщение, переосмысливая пройденный путь и двигаясь вперед — с Новым Духом»: