INSA. Գերմանացիների միայն 18%-ն է գոհ կանցլերի պաշտոնում Մերցի աշխատանքից
shantnews.am  Գերմանացիների միայն 18%-ն է գոհ Գերմանիայի կանցլեր Ֆրիդրիխ Մերցի աշխատանքից, սա ըստ Bild թերթի, որը հղում է արել INSA սոցիոլոգիական ինստիտուտի կողմից անցկացված հարցմանը։
Հարցվածների 74%-ը Մերցի աշխատանքը գնահատել է բացասական, մինչդեռ ևս 8%-ը չի որոշել։ Հարցվածների միայն 17%-ն է գոհ Գերմանիայի կառավարության աշխատանքից, ընդհանուր առմամբ, մինչդեռ 75%-ը՝ բացասական։ Եվս 8%-ը չի որոշել։ Հուլիսի 9-10-ը անցկացված հարցմանը մասնակցել է 1003 մարդ։
«Հարցվածների երեք քառորդը դժգոհ է կանցլերի և կառավարության աշխատանքից, այդ թվում՝ CDU/CSU («Քրիստոնեա-դեմոկրատական» ​​և «Քրիստոնեա-սոցիալական միություն») և SPD («Գերմանիայի սոցիալ-դեմոկրատական ​​կուսակցություն») ընտրողների մեծամասնությունը։
CDU/CSU վարկանիշների անկման միտումը, կարծես, առայժմ դադարեցվել է, բայց որևէ շրջադարձ չի եղել», – հայտարարել է INSA-ի տնօրեն Հերման Բինկերտը։

INSA. Only 18% of Germans are satisfied with Merz's work as Chancellor.
shantnews.am  Only 18% of Germans are satisfied with the work of Chancellor Friedrich Merz, according to the Bild newspaper, which referenced a survey conducted by the INSA sociological institute.
74% of respondents rated Merz's performance negatively, while another 8% were undecided. Only 17% of respondents are satisfied with the work of the German government, while 75% rated it negatively. Another 8% were undecided. The survey, conducted from July 9-10, included 1,003 people.
“Three-quarters of respondents are dissatisfied with the work of the chancellor and the government, including a majority of voters from CDU/CSU (“Christian Democratic” and “Christian Social Union”) and SPD (“Social Democratic Party of Germany”).
The trend of declining ratings for CDU/CSU seems to have been halted for now, but there has been no turnaround,” stated INSA director Hermann Binkert.