Պետությունն աշխատանքից զրկում է մարդկանց. շատերը տան վարձը տալու, օրվա հացի խնդիր, վարկեր ունեն, ոչ ոք չի մտածում դրա մասին. «Մուլտի Վելնես»-ի աշխատակից
11-07-2026 14:00 Հայաստան Ի՞նչ է գրում մամուլը
tert.am․ Մարդիկ հարկադիր պարապուրդի են ենթարկվել: Մեր սեփականատերը բազմաթիվ աշխատատեղեր է ստեղծում, իսկ այսօր պետությունը հարկադրաբար մարդկանց զրկում է իրենց աշխատատեղերից։ Այս մասին բողոքի ակցիայի ժամանակ ասել է Գագիկ Ծառուկյանին պատկանող «Մուլտի Վելնես»-ի աշխատակիցը:
«Մեր աշխատակազմում կան նաև Արցախից բռնի տեղահանված քաղաքացիներ, իրենք հիմնականում աշխատում են մեր սեփականատիրոջ ստեղծած աշխատավայրերում և մեծամասնությունն ավելի շատ վարձով բնակվողներ են, որոնք ունեն օրվա տան վարձը տալու, ունեն օրվա հացի, ապրուստի խնդիր, ունեն վարկեր: Ոչ ոք դրա մասին չի մտածում, հարկադրաբար այդ մարդկանց զրկել են իրենց ապրուստի միջոցից»,-նշել է նա։
Հարցին՝ աշխատակիցը տեղյա՞կ է, թե ինչ գործով է անցնում Գագիկ Ծառուկյանը, նա պատասխանել է.
«Հետևում ենք մեր սեփականատիրոջ հետ կապված բոլոր գործընթացներին և շատ անհանգստացած ենք: Հոգով-սրտով իր հետ ենք, բայց ոչ մի քաղաքական գործընթացի արդյունքում հասարակ քաղաքացին չպետք է տուժի, հասարակ քաղաքացին չպետք է զրկվի իր օրվա ապրուստի միջոցից։
Այն, ինչ հիմա կատարվում է, հասարակ տրամաբանությունից զուրկ է, որևէ մեկը չի կարողանում հասկանալ՝ ինչու պետք է քաղաքականությունից դրդված հասարակ քաղաքացին տուժի։ Մեր հաճախորդները բազմաթիվ գումարներ են ներդրել ակումբի անդամ դառնալու համար, անընդհատ ահազանգում են, անհանգստանում են իրենց ներդրումների համար, մենք չգիտենք՝ ինչ պատասխանենք իրենց»,-մանրամասնել է «Մուլտի Վելնես»-ի աշխատակիցը:
Տեղեկացնենք, որ այս պահին բողոքի ակցիաներ են ընթանում «Մուլտի գրուպ» կոնցեռնի մի շարք ընկերություններում:

Государство лишает людей работы. Многие имеют проблемы с оплатой аренды жилья, ежедневным хлебом, у них есть кредиты, и никто не думает об этом. Сотрудник «Мульти Велнес».
11-07-2026 14:00 Армения Обзор прессы Диаспоры
tert.am․ Люди подверглись принудительному безработице. Наш владелец создает множество рабочих мест, а сегодня государство принудительно лишает людей их рабочих мест. Об этом во время акции протеста заявил сотрудник компании «Мульти Велнес», принадлежащей Гагику Царукяну:
«В нашем коллективе есть также граждане, насильно перемещенные из Арцаха, они в основном работают на рабочих местах, созданных нашим владельцем, и большинство из них - арендаторы, которые имеют проблемы с оплатой аренды, с хлебом на день, с существованием, имеют кредиты. Никто не думает об этом, принудительно лишили этих людей средств к существованию»,- отметил он.
На вопрос, знает ли сотрудник, по какому делу проходит Гагик Царукян, он ответил.
«Мы следим за всеми процессами, связанными с нашим владельцем, и очень обеспокоены. Мы душой и сердцем с ним, но в результате никакого политического процесса простой гражданин не должен страдать, простой гражданин не должен быть лишен средств к существованию.
То, что сейчас происходит, лишено здравого смысла, никто не может понять, почему простой гражданин должен страдать из-за политики. Наши клиенты вложили много денег, чтобы стать членами клуба, постоянно звонят, беспокоятся за свои инвестиции, мы не знаем, что им ответить»,- уточнил сотрудник «Мульти Велнес».
Сообщаем, что в данный момент проходят акции протеста в нескольких компаниях концерна «Мульти Групп».