Պետությունն աշխատանքից զրկում է մարդկանց. շատերը տան վարձը տալու, օրվա հացի խնդիր, վարկեր ունեն, ոչ ոք չի մտածում դրա մասին. «Մուլտի Վելնես»-ի աշխատակից
11-07-2026 14:00 Հայաստան Ի՞նչ է գրում մամուլը
tert.am․ Մարդիկ հարկադիր պարապուրդի են ենթարկվել: Մեր սեփականատերը բազմաթիվ աշխատատեղեր է ստեղծում, իսկ այսօր պետությունը հարկադրաբար մարդկանց զրկում է իրենց աշխատատեղերից։ Այս մասին բողոքի ակցիայի ժամանակ ասել է Գագիկ Ծառուկյանին պատկանող «Մուլտի Վելնես»-ի աշխատակիցը:
«Մեր աշխատակազմում կան նաև Արցախից բռնի տեղահանված քաղաքացիներ, իրենք հիմնականում աշխատում են մեր սեփականատիրոջ ստեղծած աշխատավայրերում և մեծամասնությունն ավելի շատ վարձով բնակվողներ են, որոնք ունեն օրվա տան վարձը տալու, ունեն օրվա հացի, ապրուստի խնդիր, ունեն վարկեր: Ոչ ոք դրա մասին չի մտածում, հարկադրաբար այդ մարդկանց զրկել են իրենց ապրուստի միջոցից»,-նշել է նա։
Հարցին՝ աշխատակիցը տեղյա՞կ է, թե ինչ գործով է անցնում Գագիկ Ծառուկյանը, նա պատասխանել է.
«Հետևում ենք մեր սեփականատիրոջ հետ կապված բոլոր գործընթացներին և շատ անհանգստացած ենք: Հոգով-սրտով իր հետ ենք, բայց ոչ մի քաղաքական գործընթացի արդյունքում հասարակ քաղաքացին չպետք է տուժի, հասարակ քաղաքացին չպետք է զրկվի իր օրվա ապրուստի միջոցից։
Այն, ինչ հիմա կատարվում է, հասարակ տրամաբանությունից զուրկ է, որևէ մեկը չի կարողանում հասկանալ՝ ինչու պետք է քաղաքականությունից դրդված հասարակ քաղաքացին տուժի։ Մեր հաճախորդները բազմաթիվ գումարներ են ներդրել ակումբի անդամ դառնալու համար, անընդհատ ահազանգում են, անհանգստանում են իրենց ներդրումների համար, մենք չգիտենք՝ ինչ պատասխանենք իրենց»,-մանրամասնել է «Մուլտի Վելնես»-ի աշխատակիցը:
Տեղեկացնենք, որ այս պահին բողոքի ակցիաներ են ընթանում «Մուլտի գրուպ» կոնցեռնի մի շարք ընկերություններում:

The state is depriving people of work. Many have issues with paying rent, daily bread, and loans; no one thinks about this. "Multi Wellness" employee
11-07-2026 14:00 Armenia Press of Diaspora
tert.am․ People have been subjected to forced unemployment. Our owner is creating numerous jobs, while today the state is forcibly depriving people of their jobs. This was stated by an employee of "Multi Wellness," owned by Gagik Tsarukyan, during a protest rally.
"There are also citizens who have been forcibly displaced from Artsakh in our workforce; they mainly work in the workplaces created by our owner, and most of them are renters who have to pay daily rent, face daily bread and livelihood issues, and have loans. No one thinks about this; these people have been forcibly deprived of their means of livelihood," he noted.
When asked if the employee is aware of what case Gagik Tsarukyan is involved in, he responded.
"We are following all processes related to our owner and are very concerned. We are with him in spirit and heart, but as a result of any political process, an ordinary citizen should not suffer; an ordinary citizen should not be deprived of their daily means of livelihood.
What is happening now is devoid of common logic; no one can understand why an ordinary citizen should suffer due to political motives. Our clients have invested significant amounts to become members of the club, they are constantly ringing the alarm, worried about their investments, and we do not know what to tell them," the employee of "Multi Wellness" elaborated.
We inform you that protests are currently taking place at several companies of the "Multi Group" concern.