Դավթաշենի համայնքային ոստիկանները թմրանյութի իրացման դեպք մը կանխած են
Համայնքային ոստիկանութեան Դաւթաշենի բաժնի ծառայողներն իրենց սպասարկման տարածքին շրջայց կատարելիս Դաւիթաշենի գերեզմանատան մօտ նկատած են մի մեքենա, որի վարորդը դրսեւորած էր կասկածելի վարք։ Երբ ոստիկանները մօտեցած են, վարորդը մեքենայից ստվարաթղթե տուփ կ'ընէ նետել։
Թմրամիջոց ապօրինի պահելու եւ իրացնելու կասկածանքով վարորդը ձերբակալուած եւ «Կիա» մակնիշի մեքենայով հանդերձ տեղափոխուած է բաժին։
Ձերբակալուած տղամարդը յայտնած է, որ նետած տուփի մէջ ընդհանուր 210 գրամ մեթամֆետամինով չորս փաթեթ է, որը 400 դոլարով ձեռք կ'ընէ բերել տելեգրամեան ալիքի միջոցով՝ դրանք տեղադրելու, տեղադրելու տարածքը լուսանկարելու եւ կոորդինատները օգտատիրոջը փոխանցելու նպատակով։

Давташенские муниципальные полицейские предотвратили случай продажи наркотиков.
Сотрудники муниципальной полиции района Давташен, проводя обход своей зоны обслуживания, заметили автомобиль рядом с кладбищем Давташен, водитель которого проявлял подозрительное поведение. Когда полицейские подошли, водитель выбросил из машины картонную коробку.
По подозрению в незаконном хранении и сбыте наркотиков водитель был арестован и на автомобиле марки «Киа» доставлен в отделение.
Арестованный мужчина сообщил, что в выброшенной коробке находилось четыре пакета с метамфетамином общей массой 210 граммов, которые он приобрел за 400 долларов через телеграм-канал с целью их размещения, фотографирования места размещения и передачи координат пользователю.