Ապալեգիտիմացման պրոցես է ընթանում երկրում. Աբովյանը՝ Ծառուկյանի գործի մասին
Sputnik. Ըստ Արման Աբովյանի՝ Գագիկ Ծառուկյանի շուրջ իրավական դաշտում տեղի ունեցող իրադարձություններն իջեցվել են շատ ցածր մակարդակի:
«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանի շուրջ կատարվողն ու նրա ձերբակալությունն աննորմալություն է: Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանի մոտ, որտեղ մեկնարկել է Ծառուկյանի խափանման միջոցի քննությունը, այս մասին ասաց ԲՀԿ-ական պատգամավորի թեկնածու Արման Աբովյանը:
Ինչպես հայտնի է, հուլիսի 6–ի առավոտյան դիմակավորված հատուկջոկատայինները ներխուժել են Ծառուկյանի առանձնատուն: Ավելի ուշ հայտնի դարձավ, որ քննչական գործողություններ են իրականացվում նաև Ծառուկյանին պատկանող տարբեր օբյեկտներում, ինչպես նաև «Մուլտի գրուպ» կոնցեռնի կազմում ընդգրկված ընկերությունների տնօրենների բնակարաններում։ Ըստ ՔԿ–ի` իրավապահները Գագիկ Ծառուկյանի առանձնատուն են մտել փողերի լվացման քրեական վարույթի շրջանակում։ Եվս մեկ գործ էլ հարուցվել է վայրի կենդանի կամ թռչուն ապօրինի որսալու դեպքի առթիվ:
Դրա շրջանակում Ծառուկյանի տնից առգրավվել են տարբեր կենդանիների և թռչունների 190 հատ խրտվիլակ, ինչպես նաև 3 առյուծ և 1 վագր, որոնք ճանաչվել են որպես իրեղեն ապացույց և տեղափոխվել Երևանի կենդանաբանական այգի:
«Ամեն ինչ լավ է լինելու: Չեմ կասկածում, որ ադրբեջանամետ, թրքահաճո, հակահայկական այս մղձավանջը կավարտվի: Հուսամ, որ դատարանը կպաշտպանի օրենքի գերակայությունը»,- նշեց Աբովյանը:
Անդրադառնալով ՔԿ-ում «Վայրի կենդանի կամ թռչուն ապօրինի որսալու» դեպքի առթիվ նախաձեռնված քրեական վարույթին, որի հիման վրա Ծառուկյանի տնից կենդանիներին քնեցված վիճակում տարել են Երևանի կենդանաբանական այգի, ԲՀԿ-ականը դա որակեց ապուշություն և ընդգծեց՝ իբր իրավական դաշտում գտնվող ամբողջ գործընթացն իջեցվել է շատ ցածր մակարդակի:

Sputnik. По словам Армана Абовяна, события вокруг Гагика Царукяна в правовом поле были опущены на очень низкий уровень:
«Происходящее вокруг лидера партии «Процветающая Армения» Гагика Царукяна и его арест является аномалией. У здания суда общей юрисдикции Авана и Нового Норка, где началось рассмотрение меры пресечения для Царукяна, об этом заявил кандидат в депутаты от БПА Арман Абовян:
Как известно, 6 июля утром вооруженные спецназовцы ворвались в особняк Царукяна. Позже стало известно, что следственные действия проводятся также в различных объектах, принадлежащих Царукяну, а также в квартирах директоров компаний, входящих в состав концерна «Мульти Групп». По данным СК, правоохранители вошли в особняк Гагика Царукяна в рамках уголовного дела о отмывании денег. Еще одно дело было возбуждено по факту незаконной охоты на диких животных или птиц:
В рамках этого дела из дома Царукяна было изъято 190 штук различных животных и птиц, а также 3 льва и 1 тигр, которые были признаны вещественными доказательствами и перевезены в зоопарк Еревана:
«Все будет хорошо. Я не сомневаюсь, что этот кошмар, пронизанный проазербайджанскими, про-турецкими и антик Armenian настроениями, закончится. Надеюсь, что суд защитит верховенство закона», - отметил Абовян:
Комментируя возбужденное уголовное дело в СК по факту «незаконной охоты на диких животных или птиц», на основании которого животных из дома Царукяна вывезли в зоопарк Еревана, представитель БПА охарактеризовал это как глупость и подчеркнул, что весь процесс, находящийся якобы в правовом поле, был опущен на очень низкий уровень: