«Արմենպրես».Տեղի կունենա «Ջրային ռեսուրսների, կարկտահարությունների վերլուծություն, գարնանային ամիսների և հունիսին դիտված եղանակակլիմայական պայմանների ամփոփում» թեմայով ասուլիս
• 24-06-2026 11:00:00
• |
• Հայաստան
• Ասուլիս
Հունիսի 24-ին՝ ժամը 11:00-ին, «Արմենպրես» լրատվական գործակալության մամուլի սրահում (Աբովյան 9) տեղի կունենա ՀՀ շրջակա միջավայրի նախարարության «ՀայՀիդրոմետ» ՊՈԱԿ-ի տնօրեն Լևոն Ազիզյանի և «ՀայՀիդրոմետ» ՊՈԱԿ-ի տնօրենի տեղակալ Գագիկ Սուրենյանի ասուլիսը։
ԹԵՄԱ․-  Ջրային ռեսուրսների, կարկտահարությունների վերլուծություն, գարնանային ամիսների և հունիսին դիտված եղանակակլիմայական պայմանների ամփոփում։

"Armenpress". A press conference will be held on the topic of "Analysis of Water Resources, Hailstorms, Summary of Weather and Climatic Conditions Observed in the Spring Months and June."
• 24-06-2026 11:00:00
On June 24, at 11:00 AM, a press conference will be held in the press hall of the "Armenpress" news agency (Abovyan 9) with the Director of the RA Ministry of Environment's "HayHydromet" State Non-Commercial Organization, Levon Azizyan, and the Deputy Director of "HayHydromet," Gagik Surenyan.
THEME: - Analysis of water resources, hailstorms, summary of weather and climatic conditions observed in the spring months and in June.