Էստոնիայի դեսպանի հետ քննարկուած են թվայնացման եւ մարդկային ռեսուրսներու կառավարման ոլորտներուն մէջ Հ.Հ. օրակարգին աջակցելու հնարաւորութիւնները
15-07-2026 15:00 Հայաստան Մամլո հաղորդագրություն
ՀՀ ֆինանսներու նախարարութեան գլխաւոր քարտուղար Հայկ Հարութիւնեան ընդունեց Հայաստանում Էստոնիայի Հանրապետութեան արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Մարգ Մարդիսալու-Կահարին։ Այդ մասին կը հաղորդեն ֆինանսներու նախարարութենէն:
Կողմերը անդրադարձան հատկապես թվայնացման եւ մարդկային ռեսուրսներու կառավարման ոլորտներուն Հայաստանի զարգացման օրակարգին աջակցելու հնարաւորութիւններուն, քննարկեցին հանրային կառավարման բարեփոխումներու ռազմավարութեան, ինչպես նաեւ երկկողմ համագործակցութեան հետագա զարգացմանն առնչուող կարեւոր հարցեր:
Հանդիպման աւարտին կողմերը պատրաստակամութիւն յայտնեցին զարգացնելու համագործակցութիւնը փոխադարձ հետաքրքրութիւն ներկայացնող ուղղութիւններով։

The possibilities of supporting the agenda of the Republic of Armenia in the fields of digitization and human resource management have been discussed with the Estonian ambassador.
15-07-2026 15:00 Armenia Press release
The Secretary General of the Ministry of Finance of the Republic of Armenia, Hayk Harutyunyan, has received the Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador of the Republic of Estonia to Armenia, Margus Kahar. This was reported by the Ministry of Finance.
The parties discussed the possibilities of supporting Armenia's development agenda, particularly in the areas of digitization and human resource management, and addressed important issues related to the strategy for public administration reforms, as well as the further development of bilateral cooperation.
At the end of the meeting, the parties expressed their willingness to develop cooperation in areas of mutual interest.